Home Гроші

Сплата митних платежів при ввезенні транспортних засобів

photoВідповідно до ст. 74 Митного кодексу України (далі – МКУ) імпорт (випуск для вільного обігу) – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

При ввезенні на митну територію України суб’єктами господарювання транспортних засобів (у тому числі легкових автомобілів, гібридних, нових та таких, що були у використанні) (далі – ТЗ) у митному режимі імпорту сплачуються такі митні платежі:

- ввізне мито згідно з частиною першою ст. 286 МКУ за ставками, встановленими Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України» зі змінами і доповненнями. У випадках, встановлених законами України, товари, поміщені у митний режим імпорту, оподатковуються сезонним митом та/або особливими видами мита;

- податок на додану вартість (далі – ПДВ) за ставкою, встановленою ст. 193 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);

- акцизний податок за ставками, встановленими п. 215.3 ст. 215 ПКУ, при належності транспортних засобів до підакцизних, що визначено ст. 215 ПКУ.

Водночас відповідно до змін, внесених до ПКУ Законом України «Про внесення змiн до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актiв України щодо забезпечення збалансованостi бюджетних надходжень у 2018 роцi», передбачено тимчасове (на період до 31 грудня 2018 року) звільнення від оподаткування ПДВ (п. 64 підрозд. 2 розд. XX ПКУ) та акцизним податком (п. 19 підрозд. 5 розд. XX ПКУ) операцій із ввезення на митну територію України ТЗ, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Також ст. 247 МКУ встановлено, що за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи митні формальності можуть виконуватися органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів, а також поза робочим часом, установленим для них, на умовах, визначених МКУ.

Форма письмового звернення визначена додатком до наказу Міністерства фінансів України від 23.10.2017 №862 «Про затвердження Порядку справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них».

Розміри такої плати затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року №93 «Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів».

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар