Home Скандал

Неякісні товари виявили фахівці у магазинах «Малятко-немовлятко» та «МЕГА ЛЮКС»

1499442925_spozivach Протягом I кварталу 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 25 перевірок характеристик продукції (іграшки, дитячий одяг та взуття, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, техніка для використання в побуті, неавтоматичні зважувальні прилади, законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), з яких 21 перевірку проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік, плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на I квартал 2018 року та 4 перевірки (позапланові) – згідно доручень Держпродспоживслужби за ланцюгом постачання.

Перешкод та недопусків до перевірок не було.

Із 25 проведених перевірок характеристик продукції порушення законодавства з ринкового нагляду встановлено в 18 суб’єктах господарювання, 2 перевірки перенесені на 2 квартал, оскільки під час їх здійснення були відібрані зразки продукції для проведення експертизи.

За результатами перевірок надано 39 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, 27 – рішень про скасування рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. На суб’єктів господарювання складено 16 протоколів про виявлені порушення законодавства з ринкового нагляду, винесено 14 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 42,5 тис.грн., які сплачені в держбюджет в повному обсязі.

Так, наприклад, спеціалістами відділу проведено планову перевірку характеристик продукції в магазині «Малятко-немовлятко» м. Тернопіль. Під час проведення перевірки вставлено реалізацію продукції, а саме ляльки Anlily ТМ «BIRTHDAY HAPPY» арт. LH 201557, виробник Китай, із порушенням вимог п. 25, 29, 44 Технічного регламенту безпечності іграшок. На зовнішній поверхні пакування чи етикетці іграшки відсутній знак відповідності технічним регламентам. Фізична особа-підприємець зазначеного магазину протягом узгодженого з органом ринкового нагляду строку не надала документи про походження продукції, тому згідно п. 3 ст. 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» вважається особою, що ввела цю продукцію в обіг.

На фізичну особу-підприємця складено протокол про виявлене порушення та винесена постанова згідно п. 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд  і контроль нехарчової продукції».

В лютому 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду проведено планову виїзну перевірку характеристик продукції в магазині «МЕГА ЛЮКС» м. Тернопіль. Під час проведення перевірки виявлено реалізацію кавомолки-блендера ТМ AURORA арт. AU 140, виробник – Китай із порушенням п. 28, 42 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015р. №1067 та п. 32, 45 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015р. №1077, а саме на електрообладнання, його табличку з технічними даними, пакування, на супровідні документи не нанесено знак відповідності технічним регламентам.

На фізичну особу-підприємця складено протокол про виявлене порушення та винесена постанова згідно п. 1 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд  і контроль нехарчової продукції».

Джерело: dpss-te.gov.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар