Тернопільські фахівці з благоустрою та екології: «Санітарна обрізка омолоджує дерева»

imagesВраховуючи звернення та запитання тернополян щодо доцільності обрізки дерев та видалення гілок, начальник управління житлово-комунального господарства Олег Соколовський пояснює, що, різні види дерев, які зустрічаються у парках та на вулицях Тернополя, потребують різної за інтенсивністю обрізки.

Омолодження різних видів дерев відбувається по-різному

«Наприклад, тополя, яка є найекологічнішим деревом, виділяючи за один сезон стільки кисню, скільки потрібно одній людині на рік, та вбираючи близько 70 кг забруднених речовин (включаючи важкі метали) за сезон, потребує частішого та глибшого обрізання, а саме – до основи стовбура, – пояснює Олег Соколовський. – І якщо ззовні тополя виглядає зеленою та здоровою, то, вбираючи велику кількість шкідливих випарів, зсередини дерево швидко усихає та потребує омолодження, на відміну від ялини та каштану, які «не люблять» обрізки».

До кінця року у Тернополі висадять понад 400 дерев

Водночас, Олег Соколовський додає, що обрізка дерев на вулицях міста кардинально відрізняється від процедури омолодження дерев у паркових зонах. Більшість дерев у тернопільських парках досягли своєї вікової межі, тому Концепція озеленення Тернополя передбачає поступове видалення старих дерев з парків і насадження інших типів дерев, зокрема катальп.

Таким чином до кінця року у місті заплановано висадити ще близько 400 екзотичних дерев.

Санітарна обрізка здійснюється відповідно до вимог законодавства

У Тернополі планова омолоджуюча обрізка дерев здійснюється виключно відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затверджених Кабінетом Міністрів України, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Окрім цього, Тернопіль став першим обласним центром України, в якому розробили та затвердили Концепцію комплексного озеленення міста, у якій описані правила охорони, збереження та відтворення існуючих зелених насаджень, їх гармонійне поєднання з урболандшафтом міста, утримання у здоровому впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень, що забезпечить збалансований розвиток міської зеленої зони та виконання нею екологічних, соціально-економічних та урбаністично-планувальних функцій.

Вам також може сподобатися