Home Самоврядування Освіта

На облаштування перших класів згідно до вимог Нової української школи Тернопільщина отримає понад 34 млн. грн.

to_schoolКошти для оновлення перших класів в школах Тернопільщині уже склали у відсотковому відношенні. Це відповідає постанові, яку прийняв Кабінет Міністрів 4 квітня. Наша область очікує на 34 млн 500 тис. грн, аби облаштувати кімнати для навчання першокласників згідно вимог Нової української школи.

Цю суму розподіляють на меблі (40%), дидактичні матеріали (40%) та комп’ютерну техніку (20%).

– Ми чекаємо надходження коштів, і протягом літа закупимо усе необхідне обладнання для перших класів, – зауважила начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Ольга Хома. – Це стосується класів, де набрали більше 10-ти дітей, таких в області близько 200. Співфінансуватимуть витрати також із місцевих бюджетів: 10 % – у містах та ОТГ, 30 % – у містах обласного значення. Розпоряджатимуться коштами місцеві управління чи відділи освіти.

Вигляд приміщення для перших класів у 2018 році значно відрізнятиметься. Адже стандарти Нової української школи – це яскраві меблі різної форми, інтерактивна дошка, комп’ютер та інші сучасні прилади.

– Ми повинні відійти від рівного сидіння за партою по двоє і відповідальності учня лише за себе, – продовжує Ольга Хома. – У новій школі учні навчатимуться працювати колективно. Парти складатимуть таким чином, щоб утворити групу. Учень повинен усвідомити свою відповідальність за оточуючих. Щодо дидактичного обладнання, його закуповуватимуть, зважаючи на потреби конкретної школи. Якщо потрібне обладнання для рухової активності, його включатимуть у ці 40%.

Інша частина субвенції іде на навчання вчителів. Усі вони проходять тренінги, аби правильно використовувати надане обладнання.

– Якщо не навчити педагогів працювати з обладнанням та матеріалами, тоді немає сенсу його облаштовувати для дітей, – додає начальник управління освіти. – Вчителі перших класів на даний час проходять навчання, яке ми оплачуємо. Також це стосується вчителів іноземних мов, які у 2018 році навчатимуть перші класи.  На це ми виділили окрему суму – 15 млн 80 тис. грн.

Вчителі опановують і використання у навчальному процесі конструкторів LEGO, які закуплять у всі перші класи у новому навчальному році. На Тернопільщині 4 пілотні школи вже отримали такі комплекти – один індивідуальний набір із 6-ти цеглинок та бокс для команди. Це Збаразька школа №1, Козівська школа №1, Підволочиська школа №1, Чортківська школа №7.Там уже вчаться за методами НУШ чз 2017 року.
На даний час в області триває прийом заявок у перші класи. Це стосується також дітей із особливими потребами, місця на яких передбачені у кожному класі.

– Списки формуватимемо до 31 травня, – підсумувала Ольга Хома. – До середини червня матимемо повну картину, зокрема і частки інклюзивної освіти в перших класах. Ми маємо позитивний досвід щодо навчання дітей із особливими потребами. Учні, які йдуть у перший клас із затримкою психічного розвитку часто у сприятливому середовищі здорових дітей під час навчання вирівнюються в розвитку. У п’ятий клас вони ідуть на рівні з однокласниками.

Джерело: teren.in.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар