У 12-х вихованців Микулинецького садка-ясел “Веселка” виявлено ентеровірусну інфекцію

kap10.05.2018 р. о 17.07 год. від ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшло інформаційне повідомлення про виникнення спалаху кишкової інфекції (ентеровірусна інфекція?), можливо, пов’язаної з Микулинецьким дитячим ясла-садком «Веселка».

Дата першого захворювання 09.05.2018 р., тоді ж захворіли перших 4-ро дітей. Кількість захворілих осіб станом на 12.00 год. 11.05.2018 р. – 12 дітей-вихованців старшої групи №1 згаданого садка, всі діти знаходяться на амбулаторному лікуванні з попереднім діагнозом ентеровірусна інфекція.

В зв’язку з чим представники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Теребовлянського районного управління 11.05.2018 р. в 09.00 год. здійснили виїзд у вогнище та розпочали проведення обстеження дошкільного навчального закладу. В ході якого виявлено ряд порушень, які могли спричинити виникнення спалаху та свідчать про недостатній контроль з боку керівництва закладу за організацією харчування дітей, зокрема: відсутні супровідні документи, що засвідчують якість та походження риби мороженої путасу; на момент обстеження відсутні дезинфікуючі засоби, не ведеться журнал обліку, використання та запасу деззасобів; недостатньо розроблювальних столів, розроблювального та прибирального інвентаря на харчоблоці, недостатньо ванн для миття кухонного посуду, бракеражний журнал швидкопсувної продукції ведеться з порушенням (не своєчасно заповнюються всі графи, не вказується номер супровідного документа при поступленні швидкопсувної продукції),  книга складського обліку поступлення продукції ведеться не по формі; відсутні товаро-транспортні накладні; технологічні картки з посиланням на державний рецептурник страв розроблені не на всі страви, в технологічних картках на котлети, битки, шніцеля не вказується про їх подвійну термічну обробку; не дотримуються погодженого перспективного меню; масло солодковершкове денного використання зберігається з порушенням температурного режиму; для харчування дітей використовують сардельки «Свинячі» першого гатунку.

При розслідуванні працівниками Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрано воду питну для дослідження за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, 30 змивів з об’єктів навколишнього середовища (20 на харчоблоці та 10 у старшій групі№1) і 4 продукти (риба путасу морожена, сметана, молоко, масло солодковершкове) на бак. дослідження, овочі на вміст нітратів (картопля, буряк, цибуля, морква, капуста).

Проведення комплексу профілактичних, протиепідемічних заходів та лабораторних досліджень спрямованих на встановлення джерела інфекції триває.

На сьогоднішній день роботу ясла-садка “Веселка” призупинено. Кількість хворих не збільшилася.

Вам також може сподобатися
Comments