В Українському домі презентують унікальний вишивальний проект

20180513_7104-225x300Презентація Всеукраїнського вишивального проекту “Відродження борщівської сорочки” відбудеться другого червня у Тернополі. Упродовж декількох місяців майстрині зі всієї України відшивали фрагменти автентичних узорів з давніх борщівських сорочок, які зберігаються в обласному Борщівському краєзнавчому музеї. Результати своєї роботи вони й покажуть другого червня в Українському домі «Перемога». Початок заходу о 12.00.

– Вперше в Україні ми представимо 22 полотна – фрагменти борщівських автентичних сорочок, які відтворили 24 українські майстрині, – розповіла Майя Юркевич, голова громадської організації «Школа борщівської народної сорочки», автор проекту. – Розмір кожного полотна – 30х40 см. Це фрагменти жіночих і чоловічих борщівських сорочок із фонду Борщівського обласного краєзнавчого музею. Відшивали їх на основі схем, які подані у книзі Олексія і Людмили Покусінських «Борщівська народна сорочка». Упорядником схем є Вікторія Кривоніс. Серед технік є колодка, кафасор, битим, ланцюжковий шов, верхоплут та багато інших. Ми намагалися відтворити візерунки максимально близько до оригіналів. Для прикладів брали пазушний розріз, рукави і вишивали, як бавовняними, так і вовняними нитками. Це визначна культурна подія для нашого міста і держави загалом, адже раніше такого ніхто ще не створював.

Урочиста частина презентації розпочнеться у кінозалі «Перемоги» на другому поверсі. Там пройде представлення проекту та учасниць, а також перформанс від модельного агентства «Katrin models management». Пісенні, музичні і танцювальні номери присутнім подарують Оксана Гіжовська, Галина Новіцька, Анастасія Козак, студенти Теребовлянського вищого училища культури, артисти ансамблю сучасного класичного танцю “Дивертисмент”. Після цього на першому поверсі у фойє відбудеться відкриття виставки відшитих полотен та виставки автентичних борщівських сорочок кінця ХІХ – початку ХХ століть із колекції етногалереї “Спадок” родини Демкур. Усі, хто завітає на презентацію проекту, матимуть змогу безоплатно відвідувати майстер-класи та лекції з вишивки, які на час дії експозиції проводитимуть майстрині-учасниці проекту.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися
Comments