Алкогольні напої на Тернопіллі можуть знову зрости в ціні

podorozhayut-sigarety-alkogol-i-avtomobiliПро це йдеться в проекті постанови, оприлюдненому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Там виступили з пропозицією підвищити в Україні мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на деякі алкогольні напої.

Так, ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби пропонують підвищити на 12,4-19,6%; на віскі, ром і джин — на 12%; на коньяк (бренді) — на 6,6-9,5%; на вина — на 4,5-13,5%.

“Відбулося зростання складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва, зокрема цін на спирт, тару, комплектувальні. Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування”, – йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Також зазначається, що базою розрахунків при встановленні нових цін на алкоголь були дані щодо вартості виробництва, зібрані протягом другого півріччя 2017 року (матеріальні, загальновиробничі, адміністративні та фінансові витрати), виробників.

Нагадаємо, 9 вересня, в Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів від 9 серпня 2017 року № 634, яку було опубліковано 30 серпня 2017 року. Згідно з документом, мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби було підвищено на 14-19,41%. Зокрема, мінімальна роздрібна ціна 1 л 100-відсоткового спирту тепер становить 397,76 грн.

Підвищення цін зумовлене тим, що попередній розмір мінімальних цін на алкоголь було запроваджено в листопаді 2016 року. При цьому в 2017 році було підвищено ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо). Відбулося також зростання інших складових ціни, тому наявний розмір мінімальних цін не відповідав реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.
Джерело: Тернополяни

Вам також може сподобатися
Comments