Home Самоврядування Освіта

Серед випускників Тернопільщини – жодного абсолютного відмінника ЗНО

geografiya-zno21 червня, абітурієнти Тернопільщини нарешті отримали результати з останніх предметів тестування ЗНО-2018. Чи була цьогорічна сесія успішною?

Поки про це говорити ще рано — в УЦОЯО підраховують усі результати, які, на жаль, не надто втішні. А все тому, що у 2018-му році кожен сьомий абітурієнт провалив ЗНО і тепер “гулятиме” ще рік.

Цього року вперше ЗНО писали учні ПТНЗ та коледжів. Саме вони і дали низький результат з української мови – не склали 47 тисяч учнів. Виявилось, українську мову і літературу не знає кожен сьомий цьогорічний учасник тестування.

«Оце збільшення з 8 відсотків тих, які не склали, до 14 відсотків цього року, зумовлено тим, що з’явилась нова категорія. Здебільшого – це випускники професійно-технічних навчальних закладів», – зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій.

Отже українську мову та літературу не склали 14,5 відсотка. Поріг з історії України не подолали теж 14 відсотків учнів (23 тисячі учнів). Математику не подужали майже 19 відсотків. Англійську, на яку так активно нарікали, бо вперше застосовувалося аудіювання, не склало 13 відсотків. Не згодні з результатами абітурієнти можуть подати апеляцію. Їм перерахують. Але таких активних – мало.

Цьогоріч відмінників, які б набрали рекордний результат по 200 балів з трьох предметів немає. Але є ті, хто зміг отримати максимальний бал з двох дисциплін. Таких — 12 по Україні, та випускників з Тернопільщини серед них немає. Зокрема, на Волині є один такий абітурієнт, на Львівщині —2, Полтавська область – 1, Харківська область – 4, Київ – 4. Для них відчинені двері всіх вишів країни. Вступна кампанія стартує вже другого липня.

Джерело: Тернополяни

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар