Home Самоврядування Культура

Фестиваль «Дзвони Лемківщини» тепер триватиме три дні

36530573_1321951227908459_8006178051765305344_oВсеукраїнський фестиваль лемківської культури, який традиційно відзначають на початку серпня, цього року зазнає певних змін. Відтепер фестиваль відбуватиметься не звичних два, а три дні – 3, 4 та 5 серпня. У цей період урочище «Бичова», що у Монастириському районі, щиро прийматиме учасників заходу та гостей із різних областей України та зарубіжжя.

Чим цього року вражатимуть на фестивалі та як проходитиме дійство, обговорили під час виїзного засідання організаційного комітету під головуванням очільника краю Степана Барни. Участь у нараді взяли й керівники структурних підрозділів ОДА, районна влада та представники музейного комплексу «Лемківське село».

«Це вже XIX фестиваль «Дзвони Лемківщини», який буде відбуватися на Тернопіллі. Звичайно, наша «лемківська ватра» у певній мірі є аналогом тієї, яка відбувається традиційно у Ждині (Республіка Польща) в третю суботу-неділю липня, утім, особлива вона тим, що на територію саме Тернопілля було переселено найбільше українців з Лемківщини», – наголосив під час оргкомітету голова облдержадміністрації Степан Барна.

За його словами, дуже важливо, щоб це відчуття української ідентифікації мало місце в майбутньому. А тому на фестивалі будуть представлені лемківські звичаї та традиції, культура та мистецтво.

«Дзвони Лемківщини» відіграють велику роль у промоції Тернопільської області як регіону, де найбільш етнічно сформовано саме лемківське середовище. І це є особливістю нашого краю. Тож, гостинно запрошуємо відвідати наш фестиваль лемківської культури з 3 по 5 серпня і вшановувати всіх земляків, котрі, в силу певних обставин, змушені були покинути свою землю, але сьогодні збираються тут, щоб відродити пам’ять про своїх предків», – звернувся голова ОДА.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар