Home Події

“Епідемічна ситуація в області залишається ускладненою”: тернопільські медики розповіли про сказ

4vNk3rS-800x445На Тернопільщині епідемічна ситуація із сказу залишається ускладненою. Про це повідомляють спеціалісти Тернопільського обласного лабораторного центру.

В останні роки спостерігається незначне коливання кількості звернень людей за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів області з приводу покусів, подряпин, ослинень тваринами на фоні зростання кількості призначених антирабічних щеплень постраждалим.

З числа осіб, які звертаються за медичною допомогою, щеплення призначаються кожній 2-3 покусаній людині.

– В області домінуючими є безумовні (життєві) покази до призначення та проведення антирабічних щеплень, а саме: покуси скаженої чи підозрілої на сказ тварини, дикої або невідомої тварини, мишовидних гризунів. Застосування антирабічних препаратів необхідне й за умови зникнення чи загибелі відомої тварини, – йдеться у повідомленні.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, в області щоденно реєструються випадки звернення людей за медичною допомогою з приводу покусів, подряпин, ослинень тваринами. Відповідно збільшується кількість призначених антирабічних щеплень та зростає потреба в антирабічних препаратах.

Нерівномірна поставка антирабічних препаратів (вакцини, імуноглобулін) чи їх відсутність призводить до порушення термінів, інтервалів між щепленнями та появи осіб, які не отримали належної медичної допомоги (специфічної імунопрофілактики), що ставить під загрозу життя постраждалих.

Причиною захворювання людей у більшості випадків є незнання про небезпеку сказу – вони не звертаються за медичною допомогою після контакту з тваринами чи звертаються надто пізно, або ж самовільно переривають курс щеплень.

Звичайно, найнадійнішою гарантією щодо незараження є уникнення покусу. Та все ж, якщо неприємність таки трапилася, хворобі можна запобігти – своєчасне застосування антирабічних препаратів (щеплення актуальні, коли курс розпочато в перші 14 днів від моменту зараження) та дотримання режиму, призначеного лікарем на період щеплень.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар