Home Лановецький район

На Тернопільщині зареєстрували новий випадок ботулізму

maxresdefault Новий випадок захворювання на ботулізм зареєстровано у Лановецькому районі Тернопільської області.

«Хворий Н. 1954 року народження 22 липня вживав паштет свинний домашнього виготовлення, в той же день і захворів», – повідомили у головному управлінні Держпродспоживслужби.

За медичною допомогою чоловік звернувся тільки ввечері 26 липня. Його госпіталізали в інфекційне відділення Ланівецької комунальної районної лікарні, а згодом – перевели на лікування у Тернопільську міську комунальну лікарню швидкої допомоги.

«Перебіг хвороби середньої важкості, лабораторні дослідження підтвердили тип «Д» виявленого збудника ботулізму», – кажуть в прес-службі управління.

Це хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій – збудників ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Зараження людини ботулізмом відбувається при вживанні продуктів тваринного і рослинного походження, що містять ботулотоксин або містять спори збудника ботулізму. Потрапляючи до травного тракту ботулотоксин не руйнується ферментами, а всмоктується у кров і розноситься по організму, “осідаючи” у різних відділах нервової системи. Інкубаційний період триває від декількох годин до 2-5 діб. Відомо, що чим важче захворювання, тим коротший інкубаційний період. Як правило, починається хвороба з симптомів гастроінтестинального синдрому – хворого турбують нудота, блювання, характерний біль у животі, рідкі випорожнення без патологічних домішок. Це продовжується, у середньому, 20-24 години. В подальшому з’являється неврологічна симптоматика: порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує “сітка” перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов’язано з паралічем очних м’язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом – хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках, при ураженні дихальних м’язів, пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

З метою запобігання випадкам зараження ботулізмом медики радять не купувати консервовану, сирокопчену продукцію. в’ялену рибу м’ясні страви в несанкціонованх місцях продажу, негайно позбавлятися від роздутих бомбажних банок, проводити обробку сировини різними ножами на різних дошках. Також неприпустима консервація в домашніх умовах м’яса риби птиці без автоклава.

Пам’ятайте – елементарні правила, яких дотримуватись убережуть Вас та Ваших близьких від небезпечного захворювання!

Джерело: Тернополяни

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар