Home Гроші

Мешканці Тернопільщини стали менше палити

sigaretaКількість людей, які курять сигарети в останні роки зменшилася, як в Україні, так і в Тернопільській області.

Про це свідчать опитування та дані статистики. Упродовж 2012-2017 років поширеність куріння у Тернопільській області зменшилась на 7%. В той же час, 15,8% жителів Тернопілля продовжують курити. За даними Держстату рівень поширеності куріння в нашій області є нижчим за загальноукраїнський показник, який становить 18,7%. Про це під час прес-конференції розповіли експерти з контролю над тютюном.

– В Україні двічі проводили глобальне опитування дорослих віком від 15 років і старших щодо вживання тютюну, – каже Костянтин Красовський, міжнародний експерт у сфері контролю над тютюном. – За даними опитування у 2010 році в Україні щоденно курило 25% дорослих, а в 2017 – лише 20%, тобто на п’ять відсоткових пунктів або на 20% зменшилася поширеність куріння за останні роки. За даними опитування домогосподарств, яке щорічно проводить Державна служба статистики, у 2008 році в Україні було 10 мільйонів курців, а в 2017 – 6,5 мільйонів курців з урахуванням окупованої території. У Тернопільській області, як і в інших західних областях України, поширеність тютюнокуріння суттєво менша, ніж в східних областях. Проте, поширеність куріння зменшується в усіх областях України різними темпами, але це загальнонаціональний процес – люди курять все менше і менше. Менше курять і діти. Дані опитувань, які проводили за рахунок міжнародних грантів за різними методиками, показують, що за останні роки поширеність куріння серед дітей зменшилась. Наприклад, під час опитування у 2015 році у дітей цікавилися скільки сигарет вони викурили протягом останніх 30 днів. 80% респондентів сказали, що жодної. Тобто 80% українських дітей віком 15-17 років не курять. Хотілося, щоб серед підлітків було ще менше курців, але позитивні приклади є, пише “ЗЗ”.

Експерти вважають, що чисельність курців зменшилася через запровадження антитютюнових ініціатив, які регулюються відповідними законами.

– З 2012 року заборонено курити у громадських місцях, зокрема у закладах ресторанного господарства,- каже Андрій Скіпальський, голова правління ГО “Життя”, член Ради Реанімаційного пакета реформ, експерт у сфері контролю над тютюном. – Заборонено рекламувати тютюнові вироби, на пачках сигарет з’явилися графічні попередження про шкоду куріння, а вартість сигарет значно зросла. Згідно нашого моніторингу цей закон достатньо ефективно виконується, у таких містах, як Тернопіль та в інших містах з населенням менше мільйона – на рівні 90%. В той же час, куріння кальяну є великою проблемою, і якщо заклади ресторанного господарства порушують цей закон, то в переважній більшості це стосується куріння кальяну. Тому закликаю всіх небайдужих громадян писати скарги на такі заклади або на факти реклами кальяну у Державну службу з питань безпеки якості харчових продуктів та захисту прав споживачів, яка уповноважена здійснювати контроль по зверненню громадян. Без скарг громадян Держспоживслужба не має права виходити на перевірки. Тому від активності споживачів залежить контроль будь якого законодавства у сфері захисту прав споживачів. Щоб продовжувати ефективну боротьбу за здоров’я українців потрібно й надалі посилювати законодавство, зокрема прийняти антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а.

Джерело: За Збручем

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар