Home Самоврядування Медицина

Мешканці Тернопільщини зможуть безкоштовно вакцинуватися в приватних клініках – рішення Кабміну

file_5ae07dcf86e2a0.387964451524661711При цьому близько 1 млрд грн скерують на додаткову закупівлю препаратів за найменш забезпеченими програмами

Кабінет міністрів України забезпечив пацієнтам можливість безоплатно вакцинуватися відповідно до календаря щеплень в приватних закладах охорони здоров’я первинної ланки, а також у лікарів, що працюють як фізосіби-підприємці.

Відповідний проект постанови про внесення змін до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення, був затверджений на засіданні уряду в середу.

“Раніше закуплені за бюджетні кошти вакцини були доступні тільки для українців, які йшли до комунальних закладів охорони здоров’я первинної ланки. Ми в новій постанові створюємо механізм розподілу і перерозподілу “державних” вакцин серед всіх (форм власності – Ред.) медустанов”, – розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в ході засідання уряду 17 жовтня.

Крім того, відповідно до календаря щеплень, імунобіологічними препаратами, закупленими за бюджетні кошти, будуть також забезпечені пологові будинки незалежно від форми власності.

Прийнятий проект постанови також вносить зміни до механізму перерозподілу бюджетних коштів, призначених на закупівлю ліків і медвиробів. Як зазначила в.о. міністра, це дозволить вже 2018 року перерозподілити близько 1 млрд грн зекономлених міжнародними організаціями коштів, спрямувавши їх на додаткову закупівлю препаратів за найменш забезпеченими програмами.

“Ми завжди місяцями очікуємо від областей узгодження на зменшення їх потреби. Тепер це відбуватиметься протягом п’яти робочих днів з мовчазної згоди: немає зауважень від областей – ми можемо перенаправляти кошти на найменш забезпечені програми”, – зазначила Супрун.

Крім того, згідно із затвердженим документом, лікарські засоби і вироби медпризначення, які закуповуються за кошти бюджету, повинні розподілятися обласними департаментами охорони здоров’я між медичними установами протягом трьох робочих днів.

Джерело: segodnya.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар