Home Самоврядування Освіта

У тернопільських садочках не вистачає вихователів

vospit_kvalifik_1Люди звільняються, а замінити їх немає ким.

Про це повідомила головний спеціаліст з питань кадрової роботи управління освіти і науки Тернопільської міської ради Наталія Вишинська. Проблему вона озвучила під час засідання прес-клубу на тему «Працевлаштування у школи Тернополя: стан і перспективи».

– Іноді за місяць із дошкільних навчальних закладів звільняється 4-5 вихователів, – зазначила Наталія Вишинська. – Я пишу листи у Кременецький, Прикарпатський центри зайнятості, у наш міськрайонний центр зайнятості, можливо, хтось погодиться зайняти ці посади. Вихователів дошкільнят нам зараз катастрофічно не вистачає. Звільняються і їдуть за кордон. Вони це не скривають, а керівник, відповідно до Кодексу законів про працю, найдовше може протримати їх два тижні, щоб знати нового працівника. Я особисто обдзвонила 28 людей, які закінчили дошкільне виховання. З них погодилася тільки одна. Причини відмов були різні: декретна відпустка, низька зарплата, місце розташування садочку. У дошкільних навчальних закладах у нас ситуація критична зараз.

Інформацію про те, що на роботу у дошкільні заклади потрібні вихователі підтвердив директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк. За його даними вакансії вихователя є у садочках № 3, 38, 5. Також він зазначив, що потрібні на роботу у дошкільні заклади і няні.

На думку депутата міської ради Назарія Зелінки, який був присутній на заході, ситуацію можна покращити, піднявши зарплати вихователям та няням. Тому він порадив управлінню освіти і науки звернутися до міської ради з проханням збільшити у 2019 році фонд зарплати для працівників дошкільних навчальних закладів.

Джерело: За Збручем

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар