Home Самоврядування Медицина

У тернопільських школах – спалах кору

p_313087_1_slidertop2 Заклади на карантин не закривали, проте спілкування з дітьми, які були в контакті з хворими, обмежили.

Після контакту з тими, хто захворів, можна вакцинуватись протягом 72 годин. Це допоможе уникнути недуги чи перенести її в легшій формі.

- Чи правда, що 24 школа закрита на карантин через кір? – таке повідомлення з’явилось в одній з тернопільських груп у “Фейсбук”.

У коментарях до посту батьки школярів спростовують, що школу закрили на карантин, проте підтвердили, що випадки захворювання учнів 24-ої школи на кір є. Та додають, що закрили нібито окремі класи.

«Школа не закрита. Ми там вчимось. Але епідситуація серйозна», – пише Зоряна Багрій.

Підтвердила інформацію про учнів 24-ої школи, які захворіли на кір, і мама 4-класниці.

- В класі моєї дитини дітки похворіли, проте чим саме – поки невідомо, скаржаться на нежить і високу температуру, – розповіла «20 хвилин» пані Олена. – Вчитель оголосила, що карантин у класі до 1 листопада. Тобто, до кінця цього тижня батьки самостійно вирішують, чи пускати дітей до школи.

Мама відправила Тетянку до школи. Каже, дитина щеплена від кору. Окрім того, навіть якщо і підтвердиться, що в однокласників кір, дитина з ними довго була в контакті. Тому сидіння вдома навряд чи чимось допоможе.

Школи, де спалахи кору, не закривали

Директор школи №24 Ігор Каразія теж підтвердив, що серед учнів їхнього закладу кілька захворіли на кір. Загалом з 1 700 учнів в школі 23 жовтня відсутні 63 школяра. Проте школу на карантин не закривали, лише учням, які перебували у тісному контакті з хворими дітьми, обмежили спілкування з іншими.

-До школи вони ходять, проте максимально проводять час у класі, таким був мій наказ від 22 жовтня, – каже Ігор Каразія. – Лабораторний центр повідомив нам про трьох учнів хворих на кір. Школа працює в звичному режимі. Медпрацівники провели бесіду з класними керівниками про кір, профілактику і необхідність щеплень. Ми дізнавались – по місту теж є випадки захворювання в інших школах.

Четверо діток перехворіли на кір і в школі-ліцеї №6, повідомляють у лабораторному центрі. Директор закладу Олександр Остапчук підтвердив інформацію щодо трьох.

- Було у нас три випадки кору, – каже Олександр Остапчук. – Слава Богу, діти були щеплені, тому перенесли все в легкій формі. Зараз вже вийшли на навчання. Ми працюємо за триместрами, кір попав саме на канікули. Дітей у школі не було, контакт мінімальний. Тому додаткових заходів застосовувати не довелось.

Кір виявили у 9 закладах

П’ятеро учнів захворіли на кір у 24 школі. У 6-тій – четверо. Одиночні випадки зареєстрували у школах №№ 5, 9, 29, 13 і початковій економічній. Кір виявили ще у сімох учнів училища сфери послуг та туризму. І один випадок – у дошкільняти. Про це повідомила Марія Павельєва, завідувач відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Державної установи Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України.

- Треба проводити вакцинацію, ми не знаємо імунного статусу дітей, які захворіли, – каже Марія Павельєва. – Це єдиний захист. Якщо йдеться про колективи – важко обмежити спілкування дітей між собою. А кір, нагадуємо, це інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом.

Щепитись можна і зараз. Причому не лише дітям, а й дорослим. Вакцина від кору є, запевнила пані Марія.

- За епідпоказами ті, що перебували в контакті з хворими, можуть щепитись протягом 72 годин, – каже Марія Павельєва. – Це стосується і дорослих, і дітей. Зараз, виходячи з епідситуації і з метою недопущення поширення інфекції, вакцинуємо усіх. І бажано це зробити своєчасно.
Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар