Home Події

5929 підприємств і підприємців Тернопільщини вже в планах перевірок контролюючих органів на 2019 рік

6-1Державна  регуляторна служба України 18 жовтня 2018 року повідомила на своєму сайті, що пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. Сформований проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік розміщено також на Інспекційному порталі. Крім проекту плану комплексних перевірок, на Інспекційному порталі 19 жовтня опубліковано всі проекти річних планів контролюючих органів.
Такі дії вчиняються на виконання приписів Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідно до статті 5 Закону, планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю).
Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).
Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб’єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).
Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) формується інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).
Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).
Для цього йому до затвердження  плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, яке відбудеться 15.11.2018, необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до Державної регуляторної служби України.
У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитьсь згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).
Звертаємо увагу, що технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) з причини відмови від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).
У разі виявлення суб’єктом господарювання у проекті плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) помилок щодо назви суб’єкта господарювання, коду ЄДРПОУ, адреси, ступеню ризику, тривалості перевірки тощо, з вимогами щодо виправлення таких помилок слід звертатись з до органів державного нагляду (контролю).
Відповідно до проекту у 2019 році буде проведено 30 424 перевірки підприємств та підприємців. Зокрема, буде перевірено 12 259 підприємств та підприємців. За інформацією онлайн-сервісу VKURSI «Вкурсі», звичайні планові (а не комплексні) перевірки  різноманітними контролюючими органами у 2019 році буде проведено у  121 223 суб’єктів господарювання.
На Тернопільщині планується перевірити  5929  суб’єктів господарювання (згідно інформації сервісу vkursi).
Зазначимо, що органи державного нагляду можуть вносити зміни до проекту планів перевірок. Остаточні плани-графіки перевірок будуть затверджені до 1 грудня 2018 року.
33 державних органи (крім ДФС, план перевірок якої ще не оприлюднений) допомагатимуть у наступному році підприємствам та підприємцям правильно вести господарську діяльність.
Нагадаємо, що Законом України від 7.12.2017 № 2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжено до 31 грудня 2018 року.
Серед усіх контролюючих органів можна виділити десять тих, які найбільш обтяжені планами перевірок. Так, у 2019 році буде проведено:
Державною службою України з надзвичайних ситуацій – 76293 перевірок;
Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – 21659 перевірок;
Державною службою України з питань праці -16897 перевірок;
Державною екологічною інспекцією України – 10218 перевірок;
Державною архітектурно-будівельною інспекцією України – 3569 перевірок;
Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками – 3531 перевірку;
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії – 2802 перевірки;
Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру – 2730 перевірок;
Державною службою України з безпеки на транспорті – 1054 перевірки.
Пенсійним фондом України – 1028 перевірок.
Отож, об’єкти і правила перевірок визначені. Суб’єктам господарювання залишилося лише правильно підготуватися до них.

Олександр Степанюк

адвокат, кандидат юридичних наук

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар