Home Самоврядування Освіта

Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів тернопільські учні повинні мати ID-картки

_103693128_63eb3c20-80f1-4b51-80fa-6d8621269e97Для реєстрації на ЗНО та вступу до вишів учням варто завчасно потурбуватися про оформлення ID-картки. Це стосується школярів, яким виповнилося 14 років. Послуга для них є безкоштовною. Своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Для отримання документу потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення дитиною 14 років, звернутися до:

– територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;

– або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів;

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

– особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
– особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
– особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року. Повідомляє Державна міграційна служба України.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар