Home Скандал

На Тернопільщині продавали дитячі іграшки, які не відповідали вимогам якості

foto_kak_sdelat_igrushki_na_elku_2017_svoimi_rukami_foto-_video-_cena_20Протягом листопада 2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області здійснено 11 перевірок характеристик продукції (ігри та іграшки для дітей, мийні засоби для прання або чищення, що  містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання, кабелі, техніка для використання в побуті,), з яких 7 перевірок проведено згідно Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік  та 4 перевірки (позапланові) проведено згідно доручень Держпродспоживслужби за ланцюгом постачання.  Перешкод та недопусків до перевірок не було.

  За результатами перевірок надано 15 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. На суб’єктів господарювання складено 6 протоколів про виявлені порушення законодавства з ринкового нагляду, винесено 6 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 21,25 тис. грн.,  які сплачено в добровільному порядку.

  Під час здійснення перевірок характеристик продукції було відібрано 9 зразків продукції для проведення експертизи, вартість яких становить 3648,72 грн., вартість проведених експертиз – 20047,50 грн. Згідно результатів випробувань 5 відібраних зразків продукції не відповідають встановленим вимогам, а саме:

- 3 зразки продукції не відповідає вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015р. №1067;

- 2 зразки продукції не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2018р. №151. По чотирьох зразках продукції випробування ще тривають.

 Заходи по метрологічному нагляду не здійснювалися у зв’язку із дією  Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (ст. 2 вказаного Закону).

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар