Home Новини державних органів влади

У Тернополі Святійший Патріарх Філарет молився за об’єднання Українського Православ’я

cerkva-1818 грудня у тернопільському храмі Воздвиження Чесного Хреста Святійший патріарх Філарет звершив подячний молебень за отримання Патріаршого і Синодального томосу про автокефалію та утворення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

У Богослужінні прийняли участь Президент України Петро Порошенко, очільник Тернополя Сергій Надал, представники місцевої влади, духовенства, військовослужбовці та сотні вірян.

«Цей акт має епохальне значення, тому що за всю тисячолітню історію ми ніколи не мали визнаної автокефальної української церкви. Ми боролися, та нас перемагали. А сьогодні ми маємо визнану українську автокефальну церкву. Ми зуміли об’єднатися. І створення єдиної Православної Церкви в Україні – це міцна основа для нашої української держави», –  проголосив у своїй промові Святійший патріарх Філарет.

Під час вітання парафіян зі створенням нової Української помісної православної церкви, Петро Порошенко наголосив, що українці не є свідками цієї величної події в історії, вони є її творцями та безпосередніми учасниками цього величного таїнства.

Нагадаємо, 15 грудня на Об’єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар