Home Гроші

Експерт пояснила “космічні” ціни на цибулю

133264882_1RВ Україні продовжує стрімко дорожчати цибуля. В магазинах кілограм коштує 16-22 грн.

“В основному цибулю завозимо з країн Азії. Наприкінці 2018-го з-за кордону купували більше продукції, щоб збити ціну на внутрішньому ринку. Водночас у новорічні свята обсяги імпорту зменшилися. Були перебої з поставками через проблеми з транспортом. Відповідно ціни почали зростати”, – розповіла Gazeta.ua експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

В Україні переважно продають імпортну цибулю.

“Фермери не поспішають продавати продукцію власного врожаю. Притримують її на початок весни. Тоді будуть потрібні гроші на підготовку до нового сезону. Також виробники сподіваються, що ціни зростатимуть далі”, – додає експерт.

Немає точних даних, скільки цибулі лежить в овочесховищах.

“Якщо запаси дійсно великі, то розраховувати, що ціна зросте ще у 1,5 рази не варто. Цибуля може подешевшати, коли почнуть продавати вітчизняну продукцію. Крім того, наприкінці січня збиратимуть врожай у країнах Африки. В квітні на українському ринку з’явиться єгипетська цибуля”, – наголосила Тетяна Гетьман.

З початку року зросли також ціни на картоплю. У магазинах вона подорожчала до 13-15 грн/кг.

“Через мороз і снігові замети виникли перебої з поставками. Крім того, фермери та населення почали менше садити картоплі. Це пов’язано з низькою ціною. Минулого сезону, залежно від якості, її продавали від 3 до 5 гривень за кілограм. Також були не сприятливі погодні умови для високої врожайності у центральних і південних регіонах України”, – резюмувала експерт.

Джерело: gazeta.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар