Home Події

На Тернопільщині замерз найбільший рівнинний водоспад

22_241234308Цього року сильні морози в Украні чергуються з відлигою, але зима дається взнаки. На Тернопільщині мандрівники милуються вкритим кригою Джуринським водоспадом.
Світлини замерзлого дива опублікував учора на своїй сторінці у «Facebook» Олег Гавришок.

«Екстремальний спуск і підйом (не для слабаків). Все заради краси, від якої перехоплює подих. Тут вже відчувається весна, її бурхливі води вже омивають каміння Джуринського водоспаду», – написав чоловік.

Розташована дивовижа у селі Нирків Заліщицького району. Влітку тут завжди багато туристів, а взимку помилуватися заходять лише сміливі мандрівники.

Річка Джурин падає з висоти 16 метрів в долину та утворює водоспад з трьома каскадами. Аби побачити його, потрібно спуститися з обривистого спуску.

Вважається, що він є найвищим в Україні, а також стверджують, що і у Європі, рівнинним водоспадом. Ця гідрологічна пам’ятка – справа рук людини. Колись тут був розташований млин, згодом ГЕС.

На світлинах видно, що крижана кірка майже повністю вкрила один із каскадів водоспаду. Однак, мінлива погода здатна здійняти льодову шапку в одну мить. Під час потепління  крига сходить стрімко, як лавина.
Замерзає водоспад майже кожної зими. У мандрівників ще є час, аби встигнути зробити свої неймовірні фото на фоні замерзлого велетня.

Джерело: ЗІК

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар