Home Політика

Тернопільську окружну виборчу комісію ТВО №163 офіційно розпустили

Vibori-2012-skrinka12 березня у Центральній виборчій комісії відбулося засідання стосовно Тернопільської ОВК територіального виборчого округу №163. У результаті – її розпустили. Причина — порушення вимог закону «Про вибори Президента України».

За попередньою інформацією, ОВК при формуванні дільничих виборчих комісій порушила норми виборчого законодавства та призначило на керівні посади в дільничих виборчих комісіях людей з порушенням принципу квотності.

Згідно з законом, кожний суб’єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (крім Міністерства закордонних справ України) має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у дільничних виборчих комісіях. Частка керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій в межах територіального виборчого округу визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від цього суб’єкта до складу дільничних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу дільничних виборчих комісій. Особа, включена до складу дільничної виборчої комісії за поданням голови окружної виборчої комісії (для закордонної виборчої дільниці – за поданням Міністерства закордонних справ України), може бути призначена на керівну посаду в цій комісії тільки у разі відсутності кандидатур на таку посаду від кандидатів на пост Президента України. Розподіл керівних посад між суб’єктами подання в межах часток, визначених відповідно до цієї частини, визначається окружною виборчою комісією (для закордонної виборчої дільниці – Центральною виборчою комісією). При цьому повинна бути дотримана приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання. В ОВК ТВО №163 ці норми були порушені.

Для того, щоб не ставити під сумнів вибори в окрузі з центром в Тернополі, ЦВК прийняло рішення розпустити окружну виборчу комісію і сформувати нову. До 16 березня мають також утворити ДВК в межах територіального виборчого округу №163 з неухильним дотриманням вимог закону.

Нагадаємо, що кількісний склад ОВК у ТВО №163 налічував 36 членів.

Джерело: Медіатор

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар