Home Події

Стартап від тернопільського студента: хлопець зробив електровелосипед

54255569_262987711279602_5234691962677755904_nТернопільський студент Павло Романишин вирішив зробити електровелосипед за власною розробкою.

Він навчається на третьому курсі ТНТУ імені І. Пулюя за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». До Тернополя добирається з Малого Ходачкова, відстань з якого до обласного центру становить 22 км.

Для Павла велосипед є не тільки двоколісним товаришем, а й екологічним, доступним і безшумним транспортом. Хлопець загорівся ідеєю зробити із нього щось більш інноваційне і функціональне, аби це була альтернатива автомобілям чи автобусам. Павло зайнявся створенням електровелосипеда і працював над власним винаходом.

На це пішло йому 10 тисяч гривень, оскільки цього вимагала двоколісна конструкція, аби їхала самотужки. За підрахунками це є доступніше і вигідніше, ніж витрачати щодня кошти на автобуси чи інший транспорт.

Позитивною рисою електровелосипеда є екологічність і невеликі витрати при використанні, бо 100 км пробігу коштує близько 2 гривень.

У якості веломагнітоли студент застосував 3-літрові каністри, куди інстальовані динаміки. На винахід Павла, який світиться в темряві, звернули увагу багато тернополян. Рухається велосипед зі швидкістю 35 кілометрів за годину, а електродвигун у ньому BLDC на 1 кВт, акумулятор (літій-титанат) має ємність 12 ампер-годин та напругу 48 вольт, а заряджається за 2,5 години.

Павлові допомагають вдосконалювати розробку його однодумці: Роман Золотий, Андрій Курко, Петро Гузик, Тарас Дубаняк.

Нещодавно електровелосипед показували на святі «ArduinoDay», а він відбувався у Центрі науки Тернополя. Його задум має практичне значення і покликаний зменшити забруднення повітря вихлопними газами. Павло каже, що модернізація розробки можлива і за 6000 грн.

Усі охочі використовувати електровелосипед можуть дізнатись більше про конструкцію на сторінці у фейсбуці або ж You-Tube каналі «Електрик Схемотехнік».

Джерело: https://ternopil-trend.in.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар