Home Самоврядування Освіта

Дворівневий іспит з математики й української мови – Гриневич розповіла про плани МОН

1353590419_znoМОН із 2021 року збирається ввести математику обов’язковою для усіх, але буде два рівні здавання іспиту
Про таке розповіла в ефірі “5 каналу” міністр освіти України Лілія Гриневич.

“Нині математика не є обов’язковим іспитом для всіх, на вибір математика або історія України. Але інноваційні суспільства, які виховують творчих гуманітаріїв та іноваторів-інженерів вводять математику як дуже важливий пріоритетний предмет. Тому що математика насправді є різна. Є математика життя і та математика, яка розвиває логіку мислення. Є дослідження, що заняття математичними задачами збільшує кількість зв’язків у мозку. Тому ми всіх заздалегідь попередили, що з 2021 року ми вводимо математику обов’язковою для усіх. Але буде два рівні. Один рівень – це математика для усіх, коли ви розумієте, що таке відсоток і як його порахувати. Коли ви можете оцінити певні дії, але найголовніше, що коли ви знаєте, що у вас математика буде обов’язкова, ви її вчите, тому що зараз проблема в тому, що нині діти втрачають інтерес до математики ще у 6-7 класі”, – сказала Гриневич.

“Тому буде математика базова і буде профільна. Це, наприклад, якщо люди хочуть вступати на технічні дисципліни, то ВНЗ може сказати, що ми хочемо ту профільну математику”, – додала Гриневич.

Вона розповіла, що так само у 2021 буде запроваджена дворівнева українська мова. Буде українська мова як державна, яку мають складати абсолютно усі… і українська мова та література для рідної мови, як поглиблена мова. І університет може сказати: “Мені потрібен той рівень чи інший, базовий чи вищий”.

Джерело: www.5.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар