Home Події

Чи безпечно дітей відправляти на відпочинок у тернопільські табори?

1400314286_tabirСезон відпочинку от-от стартує на Тернопільщині. Готуватися до літа у стаціонарних закладах області почали ще восени. Зараз деякі табори ремонтують. Аби в усіх десяти закладах були гідні умови для відпочинку дітей створили спеціальну комісію. Фахівці обстежують табори і дають приписи, що варто покращити. Повідомляє Т1 Новини.

10 стаціонарних закладів для відпочинку та оздоровлення є на Тернопільщині. 9 таборів і один санаторій. На початку червня там відкриють двері для діток з усієї України, які виявлять бажання відпочити у нашому краї. Але перед тим заклади перевірять, чи є там умови для відпочинку діток.

“В нас створена робоча група, яка безпосередньо буде стежити за оздоровчим процесом. Вона складається із представників Держпродспоживслужби, управління ДСНС в області, управління охорони праці, охорони здоров’я, освіти, і безпосередньо сім’ї і молоді як координатора оздоровлення та відпочинку дітей в області”, каже начальник відділу сім’ї і молоді ТОДА Ігор Чорний.

Один день ми провели із робочою групою, яка перевіряє табори. Ці люди вже не перший рік відвідують заклади відпочинку. Знають, які недоліки були минулого року і чи їх виправили. Заїжджаємо на Бучаччину, у село Скоморохи. Тут є два табори, вони розташовані у мальовничому краї – Дністровському каньйоні. Це “Лісовий дзвіночок”. Фахівці оглядають спершу корпус, де живуть діти, потім їдальню, харчовий блок, будиночки і медичний пункт.

Цей табір розрахований 180 дітей. Минулого року тут оздоровили 130 відвідувачів.

По сусідству із цим табір – “Лісовий”. Тут підготовка триває повним ходом. У двох корпусах, роблять капітальний ремонт. Фахівці контролюють, як тривають роботи, перевіряють пожежну безпеку. Далі їдальня і кухня. Головний спеціаліст Держпродспоживслужби зазначає, тут є окремий туалет для працівників кухні. Це є важливим для таких закладів.

За три місяці літа “Лісовий” відвідають приблизно тисячі діток. Директор каже, аби табір був прибутковим і у нього постійно були відпочивальники, у заклад треба вкладати кошти і створювати хороші умови. Інакше його ніхто не відвідуватиме.

У селі Долина готуються до початку сезону у дитячому оздоровчому закладі “Промінь”. Процес триває. У таборі збудували сучасний туалет, готують душові кімнати.

Будиночки у “Промені” дерев’яні. Є тут і велике футбольне та баскетбольне поля, доводять до ладу альтанки, фарбують. Все традиційно переглядає комісія. Особлива увага кухні. Так перевіряють кожний заклад, який влітку прийматиме дітей.

” Керівнику кожного закладу в кінці минулого оздоровчого сезону надавались плани-завдання щодо покращення матеріально-технічної бази закладів. Всі табори розпочали свою роботу. Десь на 60-80% вони виконали наші пропозиції”, каже головний спеціаліст Держпродспоживслужби у Тернопільській області Марія Дручковська.

У керівників оздоровчих закладів ще є час, аби доробити ремонти і виконати приписи фахівців. Табори перевірять іще раз за три дні до першого заїзду відпочивальників. Якщо тоді у закладах не виконають усіх завдань, відкриття таборів можуть відкласти.

Додамо, переважно в стаціонарних оздоровчих закладах відпочивають діти із вразливих категорій населення. Цього року, кажуть в облдержадміністрації, на оздоровлення діток із незахищених сімей виділили понад 7 мільйонів гривень. За ці гроші планують оздоровити близько 1200 дітей.

Яна Полухіна, Віталій Куземко, Т1 Новини.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар