Home Скандал

Хімія на полях та скажені лисиці: на що скаржаться мешканці села Довжанка

lysХімія на полях та скажені лисиці: мешканці села Довжанка неподалік Тернополя розповідають про наболіле. Аграрії кроплять поля навколо села хімікатами, у деяких людей вже зареєстрували отруєння.

Окрім того, лисиці у пошуках їжі прибігають до села, нападають на домашню птицю і собак. Люди стурбовані, адже дикі тварини не рідно передають сказ, а це смертельна хвороба і для тварин, і для людей.

Пані Наталя живе у Довжанці та працює тут медиком. Жінка розповідає, останнім часом люди у селі переймаються кількома проблемами. Серед них – обприскування полів хімікатами. Односельці припускають, саме через це у деяких жителів фіксують отруєння.

“Звертаються із тим, що коли кроплять поля наступає інтоксикація організму. Багато дітей на рвоту тягне, плюс ще дорослі алергію дістають”,- каже завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом села Довжанка Наталя Станіславчик.

Окрім того, як додає пані Наталя, через кроплення полів до села заходять лисиці. Ті не тільки з’їдають домашніх курей, та ще й можуть заразити когось сказом. Пані Наталія розповідає, минулого року скажена лисиця зайшла на подвір’я пані Людмили і покусала її собаку – пекінеса. Через це на 14-й день собака сказився.

“Ми її ізолювали на 10 днів, як сказав ветеринар. Після того ми її витягнули, але так як ми були контактні (я донька, чоловік, давали їсти), то ми були подряпані і проходили лікування. Одна вакцина коштує 500 грн, а це треба було по 7 вакцин на кожного”,- каже жителька села Людмила Кардинал.

У селі, кажуть люди, вакцини від сказу нема. Раніше місцевий ветеринар проводив тваринам профілактичні щеплення. Проте останніми роками цим ніхто не займається. У сільській раді переконують, люди мають дбати про це самі.

“Якщо я маю собаку я відповідно проводжу їй всі щеплення, Я знаю людей, вони собі купляють вакцину і щеплюють. Такої державної програми як щеплення домашніх тварин – немає. Кожна людина відповідає сама за тваринку, яку вона собі купила”,- каже сільський голова села Довжанка Тернопільського району Олег Ткач.

До того ж, як говорить сільський голова, письмових чи усних звернень щодо проблеми із лисицями, чи щодо кроплення хімікатами від жителів села не отримував. А фермери, які обробляють землю біля села, хімію, яка може зашкодити людям, не використовують. Відтак, голова села не бачить проблеми так, як її мешканці. А ті, у свою чергу, все ж стурбовані, і просять владу села і ветеринарів більше уваги звертати і на аграріїв, які обприскують поля, і на скажених лисиць. Адже сказ – серйозне смертельне захворювання.

Детальніше дивіться у відео “Т1“.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар