Home Події

Аномальна спека загрожує врожаям на полях Тернопільщини

pole-kolosya-krasotaСильна спека змушує хвилюватися аграріїв області. Через погодні аномалії вони побоюються за майбутній урожай. Раніше сільському господарству дошкуляли дощі, наразі — сильна спека.

Через стихію у квітні найбільше потерпів Бережанський район. Тоді грози знищили посіви на 560 на площ. Деякі підприємці були змушені пересівати свої землі, пише zz.te.ua.

«Стихія майже повністю знищила сою та соняшник. Ми пересіяли свої поля. Але нині починаємо хвилюватися за те, щоб не засохло. Цьогорічна погода дуже мінлива. Поки що думати за врожай рано, все залежить від погоди, чи дозволить вирости посіяному, а потім зібрати. Надіємося, що Бог дасть погоду», — розповідає Ігор Стасишин, аграрій з Бережанського району.

У департаменті агропромислового розвитку ОДА радять аграріям страхувати посіви, щоб не зазнати втрат. За словами керівника цього департаменту Володомира Стахіва, в області із загальної площі 820 тис. га, 530 тис. га обробляють сільськогосподарські підприємства.

«У тих населених пунктах, де були знищені посіви, то їх переважно пересівали. Щоб уникнути втрат, ми радимо аграріям страхувати посіви. Оскільки повернути кошти в результати негативного впливу стихії можна лише після страхування. Травневі дощі принесли і користь для деяких сільськогосподарських культур. Оскільки їм більше загрожує посуха», — зауважив посадовець.

За прогнозами синоптиків, надалі в регіоні спостерігатиметься досить спекотна погода. Місцями ймовірні грози.

Джерело: superagronom.com

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар