Home Події

Чи безпечний пісок на дитячих майданчиках?

Дитячий майданчик у дворі м. КиївФахівцями паразитологічної лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочато моніторингові дослідження ґрунту в паркових, житлових зонах м. Тернополя на збудники паразитарних хвороб. В першу чергу, ґрунт, пісок досліджується на дитячих майданчиках, у зонах відпочинку населення. Відсоток позитивних проб склав 16,7% .У пробах ґрунту виявлено яйця токсокар. У попередні роки в пробах грунту, піску знаходили яйця токсокар, аскарид, волосоголовців, в т.ч. і собачих, цисти лямблій – всі вони є потенційно небезпечні для здоров’я людини.
Особливо велику роль відіграє грунт у поширенні таких паразитарних захворювань, як аскаридоз, трихуроз, токсокароз, менше лямбліозу, які реєструються в області.
Так, за 5 місяців поточного року в області зареєстровано 1213 випадків аскаридозу (з них в м.Тернополі – 640), 16 випадків трихурозу, 14 випадків токсокарозу, 291 випадок лямбліозу (з них в м.Тернополі – 248). У 2018 році –2619 аскаридозу (з них в м. Тернополі – 1239), 51 трихурозу (з них в м.Тернополі – 3), 11 токсокарозу (з них в м. Тернополі – 1), 445 лямбліозу (з них в м. Тернополі – 373).
Токсокароз – тяжке паразитарне захворювання, яке викликається міграцією личинок глистів собак, рідше котів. Хвороба у людей супроводжується сильними алергічними проявами, ураженням різних життєво важливих органів і тканин (легень, мозку, очей, печінки, нирок, серця тощо).
Аскаридоз – гельмінтоз, що характеризується в ранній міграційній фазі наявністю алергічних симптомів та ознак ураження органів дихання, а в пізній (кишковій) фазі – ураженням шлунково-кишкового тракту.
Трихуроз – гельмінтоз, спричинений волосоголовцем, має хронічний перебіг і характеризується порушенням функції шлунково-кишкового тракту, нервової системи та розвитком анемії. Доведено, що і яйця волосоголовців собачих заразні для людини.
Лямбліоз – паразитоз, спричинений кишковими найпростішими, з переважним ураженням тонкого кишківника і супроводжується алергічними та неврологічними симптомами.
Зараження людини відбувається при попаданні яєць, цист паразитів у шлунково-кишковий тракт. Яйця, цисти можуть бути занесені до рота забрудненими грунтом руками, овочами, ягодами, водою.
Пік захворювання припадає на літньо-осінній період. Тепла погода та оптимальна вологість створюють ідеальні умови для збереження яєць, цист у зовнішньому середовищі.
У паразитологічній лабораторії ДУ «ТОЛЦ МОЗ України» можна пройти обстеження на збудники паразитарних хвороб, в т.ч. аскаридозу, токсокарозу, лямбліозу, трихурозу.
Телефон: 52-49-80

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар