Home Самоврядування Освіта

У Тернополі вже рік функціонує Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами

inklyuzyvno-resursnyi-tsentrТернопільський Інклюзивно-ресурсний центр №1 був створений рішенням сесії міської ради ще у березні 2018 року.

За результатами проведеного конкурсу очолила дану установу діючий директор Тетяна Бабійчук. Також з того часу у центрі працюють 5 фахівців, серед яких: вчитель-логопед, вчителі-дефектологи (сурдопедагог, олігофренопедагог, тифлопедагог), практичний психолог.

Центр забезпечує права дітей з особливими освітніми потребами

Інклюзивно-ресурсний центр функціонує з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Загалом за цей час працівниками центру проведено комплексну оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб 238 дітей. Також, 21 дитина, яка навчається в умовах інклюзивного навчання або не охоплена дошкільною освітою, отримала психолого-педагогічну допомогу.

Обслуговує центр тернополян, а на перспективу – і жителів навколишніх громад

Інклюзивно-ресурсним центром підписано угоду про співпрацю з комунальним некомерційним підприємством «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня».

Про ефективність діяльності даної установи свідчить і те, що до Тернопільської міської ради звернулися громади (Підволочиська, Байковецька) щодо надання фахівцями центру психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження дітей з особливими освітніми потребами, які проживають на їхніх територіях.

Працює центр на бульварі Т. Шевченка, 1

На даний час центр розміщений у приміщенні, де знаходилася Тернопільська міська психолого-медико-педагогічна консультація (м. Тернопіль, бульв. Т. Шевченка, 1, каб. 22).

У зв’язку з переїздом управління державної реєстрації, у цій же будівлі звільнилися приміщення. Саме тому, з метою забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребам, на найближчу сесію міської ради підготовлено проект рішення «Про надання в безоплатне користування нежитлового приміщення комунальної власності комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Тернопільської міської ради за адресою бульвар Тараса Шевченка» загальною площею 172,45 м2, в тому числі площу спільного користування 32,5 м2, терміном на 35 місяців. Після прийняття відповідного рішення КУ «ІРЦ№1» ТМР буде переміщено у зазначені приміщення.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар