Home Бережанський район

У Бережанах під асфальтом виявили залишки житлового кварталу, зруйнованого під час війни

33На несподівану знахідку натрапили працівники служби під час ремонту дороги у Бережанах, – повідомив у соцмережі Сергій Завадський. На одній з вулиць під асфальтом виявили залишки будівлі або, ймовірно, підземні ходи.

Як зазначає Михайло Бойко, це – залишки житлового кварталу, знищеного в період Другої світової війни. Після війни – руїни розібрали, зрівняли з землею і посадили дерева. Анологічно, як і в центрі міста зі північно-східного боку Ратуші (там де вічний вогонь був). Таким чином чоловік спростував думку, що це провалля чи підземні ходи, як припустив у своєму пості про знахідку Сергій Завадський.

Рівень залягання чистого культурного пласту набагато глибший (і то він пошкоджений перебудовою ХІХ ст.). А верхній пласт – власне ХІХ – поч. ХХ ст. – поруйновани господарською діяльністю пізніших років (прокладка каналізації, водогонів і т.д.). Тому давайте при висновках користуватися хоча б елементарною логікою. Повірте, від цього кількість цікавих і перспективних для розкопок місць у Бережанах не зменшиться. Можливо, таким є і вказане місце, якщо його дослідити постратиграфічно до рівня материка, – додає Володимир Парацій.

Джерело: mediator.te.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар