Без сміття і з африканськими равликами: на Тернопільщині пройшов екотабір

67828207_10215384845679667_2781572772537565184_oНа Тернопільщині волонтери оновили Ботанічний сад і провели екотабір для молоді, привернувши увагу містян до екологічного способу життя.

Кременецький Ботанічний сад – один з найдавніших в Україні. Щоб місце з унікальними рослинами й надалі тішило око відвідувачів, його прибрали та облаштували. Під гаслом «Ботсад мрії» близько 30 волонтерів міжнародної організації «Новий Акрополь» із Києва, Дніпра, Харкова, Львова, Одеси та інших міст України з 20 по 27 липня працювали в Кременці.

Учасники заходу створили освітній екотабір для дітей та молоді. До ініціативи приєднались учні 4-11 класів. Протягом тижня школярі думали про те, як розв’язати екологічні проблеми, тому справедливо назвали табір екоосвіторією.

Діти навчились сортувати сміття, розібрались в маркуванні на упаковці товару. Для них провели майстер-класи з виготовлення екологічних ручок та мочалок і навіть екскурсію з частуванням та аромотерапією.

Волонтери, зі школярами та дирекцією Ботанічного саду, виготовили садово-паркові меблі, щоб зробити природний куточок комфортнішим для туристів.

Про екоосвіторію написала Maria Kudinova у соцмережі Фейсбук:

«…з Кременця, близьких сіл і навіть Португалії та Італії, що на канікулах у бабусі. Захоплюються ботанікою, музикою, співом, танцями, спортивними санчатами, африканськими равликами… Більш привітні та open minded, на відміну від своїх однолітків з великих міст, занурених у смартфони. Одночасно вчаться і ті, хто навчаються, і ті, хто вчать. Багато пізнають з Ютубом – а не просто зависають в інтернеті, як ми оце думаємо – до теми екологічності розповідають мені про влаштування батарей з середини, як працює інтернет, де побудовані електростанції, як на одну ложку меду витрачає все життя одна бджола. …15-річний молодий чоловік розповідає мені про зоо-світ Австралії та проблему мишей-кроликів, а потім сам вирішує за наш тиждень створити проект на тему «Один день без сміття», обмінюється контактами та збирає творчу групу».

На завершення праці у Кременецькому Будинку культури охочі переглянули фільм «Дім», знятий до Всесвітнього дня навколишнього середовища у 2009 році.

Як зазначають в організації «Новий Акрополь», проект триває 18 років поспіль та об’єднує волонтерів із 10 міст України. За весь час до проекту долучилось 630 осіб.
Джерело: mediator.te.ua

Вам також може сподобатися