Home Події

Оригінальність походження аудіо-, відеозапису встановлює експертиза

_MVS8201Аудіо-, відеозаписи та пристрої, за допомогою яких їх створюють, копіюють і редагують, вже давно стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства.

Збільшилася кількість кримінальних проваджень, матеріали яких являють собою аудіо- чи відеоінформацію, зафіксовану на різних носіях. Водночас зросла й актуальність судових експертиз за напрямом досліджень матеріалів і засобів відео-, звукозапису.

З вересня 2018 року в Тернопільському науково-дослідному експертно- криміналістичному центрі проводяться експертизи аудіо-, відеофайлів та обладнання для їх запису.

Об’єктами таких експертиз виступають сигналограми, а це насамперед фонограми (запис сигналів звуку), відеограми (запис сигналів зображення), відеофонограми (запис сигналів звуку та зображення), зафіксовані на матеріальних носіях, а також засоби запису та відтворення звуку та відео.

Як зазначає завідувач сектору досліджень інформаційних технологій обласного НДКЦ МВС України Василь Кахнич, найпоширенішими носіями є карти пам’яті, відеореєстратори та оптичні диски. Перше місце посідають саме відеореєстратори, на яких зафіксовані, наприклад моменти скоєння дорожньо-транспортних пригод.

Під час проведення дослідження спеціаліст може встановили чи присутні ознаки монтування чи є запис безперервний, за допомогою якого пристрою та обладнання проводився запис.

Для встановлення оригінальності запису та виявлення ознак монтажу на дослідження надається сам відео, аудіофайл, а також апаратура, якою здійснювався запис.

Такого роду експертизи допомагають слідчим об’єктивно проводити досудове розслідування різного роду злочинів.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар