Home Самоврядування Освіта

До 5 вересня всіх, то навчається за новою програмою, безкоштовно забезпечать підручниками

t_1_knyhyВсі учні в області, а це понад 109 тисяч дітей, матимуть підручники, профінансовані державою, запевнили в управлінні освіти.
Про купівлю прописів батькам першокласників можна забути – перші класи всіх шкіл забезпечили комп’ютерною та копіювальною технікою. Тому вчитель надрукує потрібний для уроку матеріал і роздасть першачкам
Вже до 5 вересня учнів 2,5,6 і 11 класів, які навчаються за новою програмою, повністю забезпечать новими підручниками за кошт держави. Затримки можуть бути на два-три дні, доки книжки доправлять до шкіл у районах. Про це повідомила начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.
Решта дітей, які цього року навчатимуться за «старою» програмою, також стовідсотково отримають підручники, запевнили в управлінні освіти.
Примусити батьків придбати підручники, прописи для першачків ніхто не має права – всіх без винятку учнів забезпечать підручниками за кошт держави. Винятком може бути ситуація, коли батьки самі чи за порадою педагога вирішать придбати своїм дітям підручник іншого автора. Тоді вони пишуть заяву і купують за власний кошт.
Батькам цьогорічних першокласників не доведеться купувати прописи для кількох предметів. В управлінні освіти запевнили: всі школи, де є перші класи, забезпечили комп’ютерною та копіювальною технікою. І вчитель на уроці чи заздалегідь матиме можливість роздрукувати потрібний для навчання матеріал. Якщо ж вчитель переконає батьків, що прописи їм необхідні – вони мають право придбати їх за власний рахунок.
Станом на 15.08.2019 р. отримано підручників: 2 клас – 100%, 5 клас – 100%, 6 клас – 23%, 11 клас – 56%.
Для шостого класу, як бачимо, найнижчий відсоток, але них ми змінюємо тільки підручники з інформатики та історії, – повідомила Ольга Хома. – Решта предметів діти вивчатимуть за старими програмами. І підручників є достатньо.
Щодо 11 класу – станом на 15 серпня вони забезпечені підручниками на 56%. Однак ще два дні тому цей відсоток був майже вдвічі меншим – 34%.
У нас і в Тернополі, і в області є класи, діти в яких вчаться за програмами «На крилах успіху» чи «Інтелект України», – каже Ольга Хома. – Це комерційні проекти, дозволені Міністерством освіти і науки. Там батьки купують і підручники, і зошити, попередньо написавши заяву. Ті, що вивчають поглиблено, скажімо англійську мову, можуть вирішити займатись за іншими підручниками – не за тими, що запропоновані і оплачені державою. Тоді, написавши заяву, батьки купують їх.
Довідка
В Тернопільській області дітей навчатимуть у 728 школах. Цього навчального року буде 109 137 учнів. До першого класу цьогоріч підуть 11 600 діток, на 800 менше, ніж минулого року.

Джерело: te.20minut.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар