Home Події

На Тернопільщині запровадили карантин аж у п’яти районах

4b98772656737d0adf85e535de0364c8У населених пунктах п’яти районах Тернопільської області впродовж 2019 року запроваджено карантинний режим через виявлення американського білого метелика.

Зокрема, цей шкідник, який є карантинним організмом, виявлений: у Теребовлянському районі на площах 14,0 га (с. Деренівка) та 8,0 га (с. Хмелівка); у Гусятинському районі на площі 44,2 га (с. Коцюбинці); у Підволочиському районі на площі 6,0 га (смт. Підволочиськ).

У Тернопільському районі американський білий метелик «окупував» площі: – 15 га (смт. Великі Бірки); 4,5 га (с. Малий Ходачків); 8,0 га (с. Смиківці); 6,0 (смт. В.Березовиця), а в Лановецькому районі – 1,2 га (с. Козачки); 1,0 га (с. Гриньки); 2,5 га (с. Грибова); 2,0 га (с. Борсуки); 1,0 га (с.Нападівка); 7,0 га (с. Вишгородок); 3,0 га (с. Соколів).

«Розпорядженнями голів відповідних районних державних адміністрацій запроваджено карантинний режим та затверджено заходи по локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – американського білого метелика, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками», – повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є – збір та знищення гусениць та кладок яєць. Зрізування гілок з гніздами гусені, які спалювати у спеціально відведених місцях. Проводити очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток, перекопування пристовбурових кругів в садах та на присадибних ділянках.

Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур.

Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд.

Гусениці американського білого метелика надзвичайно шкідливі. Вони повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Це призводить до порушення обмінних процесів у рослинах, їх ослаблення, у підсумку чого знижується врожайність, захисна, декоративна функція насаджень.

Поширюється метелик транспортними засобами при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар