Home Політика

Рада підтримала законопроект про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою

verxradaВерховна Рада України прийняла за основу в першому читанні проект закону №2513 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою», ініційований президентом України. Участь у розробці законопроекту взяли народні депутати та спеціалісти Департаменту стратегічних розслідувань. «За» законопроект проголосували  264 народних депутатів.

«МВС підтримує цей  законопроект. Він спрямований на зниження рівня злочинності, і організованої злочинності зокрема.  А також на те, щоб правоохоронні органи, прокуратура, суди більш точно могли кваліфікувати злочинні дії так званих злодії в законі»,- зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Цей документ вперше дає визначення такому поняттю, як «злодій в законі», та вводить кримінальну відповідальність для цих елементів  -  від 7-ми до 10-ти років ув’язнення.

Поліцейські, враховуючи професійний досвід у боротьбі зі злочинністю та розуміючи законодавчу проблематику, підготували ряд пропозицій про внесення змін до нормативних актів. Було запропоновано на законодавчому рівні визначити поняття «злодій в законі» та ввести для них кримінальну відповідальність.

Вперше на законодавчому рівні з’являється визначення понять «злодій в законі» та «сходки», а змінами до ряду статей запропоновано вдосконалити механізм притягнення учасників злочинної спільноти до відповідальності.

Зокрема нова стаття  255-1 Кримінального кодексу України дає можливість притягувати осіб, які у злочинному середовищі мають статус «злодія в законі», до кримінальної відповідальності: санкція передбачає позбавлення волі від 7-ми до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прийняття вказаного нормативного акту в дрогому читанні та в цілому, по-перше, дозволить правоохоронцям більш ефективно протидіяти організованій злочинності, по-друге, автоматично унеможливлює «дружні візити» злодіїв до України, по-третє: якщо ж вони все-таки приїдуть в Україну, у Національної поліції будуть законні підстави притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар