Home Самоврядування Медицина

Два апарати штучної вентиляції легень уже передали в інфекційні відділення Тернополя (ФОТО)

bogajchuk_5e736b0957fffМедичні заклади, визначені на Тернопільщині госпітальними базами для допомоги хворим на коронавірус, уже отримали 2 апарати штучної вентиляції легень. Замислилися в області і над перепрофілюванням районних лікарень на випадок епідемії. Пише Терен.

Про це йшлося під час робочої наради із керівниками міських та обласних медзакладів сьогодні, 19 березня, повідомили на сторінці Управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації у соціальній мережі «Фейсбук».

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Володимира Богайчука, 2 портативних апарати штучної вентиляції легень із державного резерву на безоплатній основі виділили для: КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» і КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги».

– Це сталося відповідно до наказу «Про розподіл матеріальних цінностей» управління охорони здоров’я ТОДА і з метою раціонального і цільового використання матеріальних цінностей державного резерву, – пояснює він.

Одержали вказане обладнання за наказом Міністерства охорони здоров’я від 18.02.2020 р. за №380 «Про отримання та відпуск матеріальних цінностей», а також – враховуючи рішення засідання оперативного штабу із організації профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території області. До речі, розподіл проводить комунальна установа «База спеціального медичного постачання» Тернопільської обласної ради.

Нагадаємо, на випадок епідемічного поширення коронавірусної інфекції в області також вирішили створити можливості для перепрофілювання районних лікарень.

– Про епідемію ще не йдеться, – каже Володимир Богайчук. – Відтак в Україні досі діє відповідний алгоритм маршруту пацієнта. Проте у разі епідемічного поширення інфекції у нашій області кожну районну лікарню перепрофілюють під надання відповідної медичної допомоги. Тож і там є потреба у спецобладнанні, зокрема, апаратах штучного дихання. Тому слід негайно посилити медичне забезпечення області.

Довідка. На випадок поширення коронавірусу на Тернопіллі функціонують 100 інфекційних ліжок у двох визначених госпітальних базах: КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» і КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня». Тобто 50 – для дорослих і 50 – для дітей.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар