Home Події

Ігор Клименко: Поліція у межах компетенції реагуватиме на порушення карантинних обмежень

ombezhennia_0604На цьому Голова Національної поліції України наголосив сьогодні, 3 квітня, під час відеоселекторної наради за участю заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка із керівництвом регіональних підрозділів поліції.

Насамперед присутні обговорили основні положення постанови Кабінету Міністрів України щодо посилення карантинних заходів. Зокрема із 6 квітня заборонено: пересуватися вулицями групами більше двох осіб, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей; знаходитися на вулиці без масок, респіраторів та документів, що посвідчують особу; перебувати в громадських місцях особам, які не досягли 14 років, без супроводу повнолітніх; відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності; регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, крім перевезення легковими автомобілями, а також окремих категорій осіб; самовільне залишення місць обсервації.

«При цьому встановлено перелік осіб, які потребують самоізоляції. Це – особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, хворі особи або з підозрою на інфікування, які не потребують госпіталізації, люди, які досягли 60-річного віку.
Самоізольованим особам (крім хворих на коронавірус) у разі відсутності піклувальника дозволяється відвідування найближчих місць торгівлі та вигул домашніх тварин. Варто відзначити, що строк самоізоляції визначає лікар, а контроль за виконанням умов самоізоляції забезпечують працівники Національної поліції, військовослужбовці Нацгвардії та представники інших уповноважених органів», – зауважив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Також Нацполіція здійснюватиме супровід транспортних засобів під час транспортування організованих груп людей до обсерваторів. У разі призначення відповідного зобов’язання до мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг вносяться дані про особу, місце її самоізоляції та контакт.

«На будь-які порушення законодавства ми будемо реагувати у межах компетенції. Я наголошую на необхідності повного контролю за дотриманням вимог цієї постанови. Це дуже важливе питання! Якщо роз’яснювальна робота, яку ми протягом тривалого часу проводимо, не приносить результатів, складайте на правопорушників адмінматеріали та направляйте до суду» – наголосив Голова Нацполіції.

При цьому Ігор Клименко підкреслив, що складати адміністративні матеріали за порушення правил щодо карантину людей, окрім поліцейських, мають право ще уповноважені на це особи органів охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічних станцій, виконкомів рад усіх рівнів.

Зважаючи на посиленні карантинні заходи, поліцейські разом із військовослужбовцями Нацгвардії відпрацьовуватимуть паркові та рекреаційні зони. Окрім того, разом із місцевою владою забезпечуватимуть контроль за дотриманням вимог, прописаних у Постанові головного державного санітарного лікаря, у випадку прийняття органами місцевого самоврядування рішення щодо відновлення роботи ринків.

«Ми продовжуємо в посиленому режимі нести службу, у тому числі щодо перевірок дотримання карантинних обмежень. І ми не втомлюємося повторювати: здоров’я всіх залежить від дисциплінованості і правосвідомості кожного! Тому просимо не нехтувати рекомендаціями лікарів та дотримуватися всіх карантинних обмежень», – підсумував Голова Національної поліції України.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко зауважив, що основою у роботі поліцейських є профілактика:
«Ми багато зусиль витрачаємо на те, аби пояснити кожному, чому важливо дотримуватися тимчасових обмежень. І вже не раз наголошували: наше завдання – не покарати правопорушника, а попередити правопорушення. Але є люди, які вперто ігнорують вимоги Уряду і лікарів. Наголошую: злісні порушники несуть адміністративну відповідальність, і про суми накладених штрафів повинні знати всі. Це теж свого роду профілактика. Так працюють поліцейські в усіх країнах. Для прикладу, у Франції станом на 1 квітня складено 358 тисяч адміністративних протоколів за порушення режиму карантину».
© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/Igor-klimenko-policziya-u-mezhax-kompetencziji-reaguvatime-na-porushennya-karantinnix-obmezhen/

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар