Home Кримінал

Аферисти продовжують заробляти гроші на довірливих краянах

telefon_obmanШахраї чи не щодня вигадують нові схеми, аби збагатитися за рахунок інших. Зловмисники, під виглядом представника одного з мобільних операторів, телефонують потенційній жертві або розсилають смс-повідомлення з абонентських номерів різних мобільних операторів. Розповідають про різні акції, для участі у якій необхідно підтвердити надісланий код. Кожен, хто погоджується – потрапляє в аферу.

До поліцейських Чортківського відділу поліції звернувся місцевий житель, який повідомив, що став жертвою шахрайства.

Невідомий зловмисник, зателефонувавши чоловікові, назвався представником компанії мобільного зв’язку. Він розповів, що на рахунку заявника є бонуси, які можна обміняти на гроші.

Співрозмовник попросив назвати код смс-повідомлення, що має надійти на телефон. Після того, як жертва виконала умови, з банківського карткового рахунку зник увесь залишок – понад 50 тисяч.

Схема непроста, однак дієва. Коли жертва афери повідомляє надісланий код, нібито для підтвердження участі в акції, то насправді надає доступ зловмисникам до додатку мобільного оператора. Вони блокують номер телефону власника картки, та перезапускають абонентський номер на заздалегідь підготовлену сім-картку. Таким чином, якщо номер телефону прив’язаний до банківської картки, можна проводити будь-які фінансові операції за допомогою відомих банківських додатків, зокрема: перераховувати кошти на будь-який інший рахунок.

Поліцейські застерігають: ніколи не повідомляйте коди з смс-повідомлень незнайомим, які представляються службою безпеки банку, працівниками мобільних операторів та інших установ. У такий спосіб мобільні шахраї намагаються вкрасти кошти.

Якщо ви все ж надали код сторонній особі, необхідно негайно зв’язатися з представниками мобільного оператора, який обслуговує сім-картку, та заблокувати її. Також слід заблокувати і всі банківські карткові рахунки.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар