Home Самоврядування Медицина

У Центрі екстреної медичної допомоги у Тернополі – спалах коронавірусу

f3wmDegwfjcxvdfTtOFFU53HA9dfpe6hwYAu4VwJВ одному з медзакладів міста щонайменше 11 працівників хворіють на коронавірус. Ще кілька медиків – під підозрою. Йдеться про місцеву станцію швидкої допомоги, про це стало відомо телеканалу Тернопіль 1.

Ввечері 1-го червня нам зателефонував анонім і повідомив, що, за його інформацією, частина персоналу Центру екстреної медичної допомоги у Тернополі не працюють через те, що контактували з хворими на COVID-19. За словами аноніма, всі лікарі наразі на обсервації – таке рішення адміністрації закладу. Додає, водії та сестринський персонал працюють. До того ж – понаднормово.

«Роблять різницю між лікарями, фельдшерами і водіями. Лікарів всіх – на самоізоляцію, фельдшерам сказали вийти і вони працюють сутками/півтори на роботі. Сидять і не виходять звідти», – анонім.

Сьогодні вранці наша знімальна група поїхала в станцію швидкої, що на вулиці Рєпіна, щоб особисто поговорити з персоналом і розпитати деталі. Задля безпеки, на територію не заходили, а зателефонували директору. Наші кореспонденти сподівалися на зустріч на вулиці, все ж – говорили по телефону.

Директор КЗ “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Тернопільської обласної ради Михайло Джус підтвердив факт того, що у працівників медзакладу виявили COVID-19. Хворих – 11. Та, запевнив керівник, це не серед виїзних бригад, а в диспетчерській службі. Щодо стану заражених, то одна жінка в лікарні, інші – на самоізоляції.

Виникає запитання – чи зможуть повноцінно працювати швидкі? Головний лікар переконує – панікувати не варто, станція працюватиме у звичному режимі.

В обласному управлінні охорони здоров’я пояснили, якщо працівників бракуватиме – перекриють фахівцями з району. Кажуть, ситуацію зі спалахом у центрі досліджують. Наразі визначили шлях зараження і встановили коло контактних осіб – їх 80.

«У центральній диспетчерській захворіли 5 диспетчерів, заступник головного лікаря, старший лікар. З проведення розслідування, ми бачимо побутовий шлях, тобто це не пов’язано з роботою станції екстреної медичної допомоги. Зараз проводиться розслідування епідеміологами, попередньо захворів водій швидкої допомоги», розповів Володимир Богайчук.

Начальник управління продовжує, розуміли, що спалах серед працівників медичної сфери можливий. Тому працюють над тим аби стабілізувати ситуацію та забезпечити необхідні умови для роботи усіх працівників. В ОДА додають, хоча можливість того, що працівники швидких таки не працюватимуть у звичному режимі є, та сьогодні у місті все ж працює 13 бригад. Тож, запевняють, усі виклики приймуть.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар