Home Події

Мешканців Тернопілля закликають кинути усі сили на боротьбу з іспанськими слимаками, які знищують врожай

315c1ed315e13312568ad1991eebe86a_MНа Тернопільщині іспанські слимаки становлять серйозну загрозу майбутньому врожаю. При цьому, вони є повсюди — від городів і садів до парків. Аби побороти цю проблему жителів краю закликають приймати заходи по знищенню цих молюсків, яких ще називають «ненажерами».

«Іспанські слимаки з’явилися на наших теренах приблизно 10 років тому. До нас вони потрапили з інших країн. Природний ареал їхнього проживання – Іспанія та Франція. Однак через торгівлю деревами, рослинами та ґрунтом вони швидко поширилися по світу. Небезпека полягає ще й у тому, що ці слимаки дуже швидко розмножуються. Вони – гермафродити, кожна особина може відкласти за сезон близько 400 яєць.

Зазвичай іспанські слимаки бувають завдовжки 8-12 см, але трапляються й такі, які досягають 15-20 см. Їхнє забарвлення варіюється від темно-коричневого до яскраво-оранжевого. Через це їх і називають рудими. Слимаки ведуть нічний спосіб життя, і вдень їх можна побачити хіба після дощу. Саме через часті дощі та вологість для них створився сприятливий клімат, і цих непроханих гостей суттєво побільшало», — природного заповідника «Медобори», що в мережі «Фейсбук».

Для попередження вторгнення шкідника фахівці радять дотримуватись певного алгоритму дій.

«Ретельно перевіряйте розсаду та будь-який рослинний матеріал, що потрапляє на ваші ділянки! Сезон активності цих слимаків починається з травня і триває протягом усього літа, тож спостерігайте. Якщо на вашій, або сусідній ділянці все ж таки раптом виявиться осередок цього небезпечного шкідника — негайно розпочинайте боротьбу! Інформуйте всіх своїх сусідів та знищуйте іспанського слимака разом. На ранній етапах інвазії, поки шкідників ще мало — це цілком реально!», — кажуть спеціалісти.

Поради до знищення іспанських слимаків:

регулярно відловлюйте слимаків вручну (в рукавичках) або за допомогою пасток (вкопаних у ґрунт невеликих ємностей, що містять приманку, наприклад пиво, і потім збирайте їх);
приберіть з власної ділянки все сміття, будівельні матеріали, дрова та інші предмети, де можуть ховатися слимаки;
ретельно обробляйте ґрунт на своїй ділянці;
регулярно прополюйте бур’яни;
восени не залишайте рослин, якими міг би харчуватися слимак;
організуйте масову боротьбу зі слимаками, інакше вони можуть переповзати від сусідів;
перекопуйте верхній шар ґрунту у листопаді-грудні;
обробляйте ділянку дозволеними препаратами;
навіть найсильніша отрута не здатна знешкодити яйця слимаків. Тут на допомогу прийдуть хижі жуки стафіліни та туруни або жужелиці. Вони поїдають і слимаків і їхні кладки яєць.

Чого не можна робити:

не вбивайте синіх та інших лісових слимаків;
в групі UkrBIN дописувачі не радять сипати отруту в пивні пастки, адже вона вб’є і жуків-турунів;
не використовуйте сіль, адже вона руйнує ґрунт;
не використовуйте метальдегід та контактні інсектициди;
не купуйте сумнівні препарати. Вони можуть виявитись підробками.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар