Home Кримінал

35 000 гривень переказала краянка шахрайці за не притягнення доньки до кримінальної відповідальності

gryvnyaДовірливість жительки Бучацького району обійшлася їй в 35 000 гривень, які вона переказала шахрайці за спасіння своєї доньки від кримінальної відповідальності.

«Родич в поліції» одне з найпопулярніших видів злочинів, пов’язаних з привласненням коштів шляхом обману. Люди віддають всі грошові кошти та цінності, аби їх рідні «уникнули» криміналу.

Від такого роду афери потерпіла й жителька одного із місцевих сіл 1953 року народження. До пенсіонерки зателефонувала невідома, яка представилася співробітником поліції. Шахрайка повідомила, що донька жінки, вчинила дорожньо-транспортну пригоду за що їй загрожує кримінал. Краянка повірила, адже додзвонювачка володіла інформацією про те, що родичка відправилася з чоловіком в сусідню країну по справах. Окрім цього вона розповіла, що уникнути відповідальність можна, але за це потрібно заплатити.

Шахрайка майстерно маніпулювала й постійно спілкувалася з жінкою, не дозволяючи їй покласти слухавку. Вона настояла на тому, аби пенсіонерка відправилася в районний центр й за допомогою терміналу переказала кошти. Стурбована краянка попросила сусіда, аби він завіз її до Бучача, де вона за підказками пройдисвітки здійснила транзакцію, поповнивши невідомий рахунок на 35000 гривень.

Вже наступного дня жінка зрозуміла, що її ошукали, адже зв’язалася з донькою, яка спростувала дану інформацію.

Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Запам’ятайте, якщо від вас вимагають гроші – це шахрай!

У разі якщо телефонує невідомий та просить грошей запитайте як його звати і в якому відділі поліції він працює, перепитайте прізвище та ім’я родича. Після цього шахраї зазвичай кидають слухавку.

Обов’язково зателефонуйте родичу. Якщо його телефон не відповідає чи відключений – не панікуйте! Зателефонуйте до відділу поліції й дізнайтеся, чи знаходиться там ваш родич.

Завжди перевіряйте отриману інформацію від незнайомців. Не поспішайте виконувати їх умови! Пам’ятайте працівники поліції не вимагають коштів від громадян.

Окрім цього, як би це дивно не звучало, але приблизно в половині випадків люди самі допомагають невідомим вчиняти протиправне. Краянам до вподоби писати в соціальних мережах про відпустки або відрядження, адже роблять все напоказ – наприклад селфі з далекої країни або з літака. Злодії активні користувачі Інтернету та соціальних мереж та завдяки різним постам “ведуть” і стежать та черговою жертвою.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар