Home Події

Як Тернопіль працюватиме з 7 серпня: рішення штабу

zasidannya-shatbu-04-09-20204 вересня у Тернополі відбулося позачергове засідання міського оперативного штабу, учасники якого в онлайн-режимі обговорили рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо віднесення Тернополя з 7 вересня до «червоної» епідемічної зони.

«Усім нам вже відомо, що віднесення міста до «червоної» зони означає повну заборону відвідування закладів освіти, припинення роботи усього громадського транспорту, закриття торговельно-розважальних центрів, готелів та закладів громадського харчування тощо, тобто, місто практично повністю припиняє свою життєдіяльність. Звісно, допустити цього ми не можемо, – наголосив під час засідання міський голова Тернополя Сергій Надал. – Окрім того, відповідно до рішення Конституційного суду від 28 серпня 2020 року, окремі підзаконні акти, а саме постанови Кабміну про карантинні обмеження, суперечать Конституції України. Адже обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина може встановлюватися лише законом – актом, ухваленим Верховною Радою України. Не може бути обмежена і робота суб’єктів підприємницької діяльності»

Враховуючи рішення Конституційного суду від 28 серпня 2020 року та рішення сесії Тернопільської міської ради від 3 серпня 2020 року, на засіданні оперативного штабу прийнято основні рішення, які і надалі будуть діяти на території Тернопільської громади:

І) Забезпечити неухильне виконання рішення позачергової 53 сесії 7 скликання Тернопільської міської ради від 03.08.2020р.

ІІ) Управлінню транспортних мереж та зв’язку:

 • Спеціальні перевезення на території Тернопільської МТГ здійснювати щоденно, транспортні засоби обладнати табличками «Спеціальні перевезення».
 • Підготувати звернення до обласного штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Тернопільській області, щодо забезпечення руху приміського транспорту для доставки працівників медичної сфери та  об’єктів критичної інфраструктури до місць роботи.

ІІІ) Управлінню освіти і науки Тернопільської міської ради:

 • Забезпечити повноцінне (належне) функціонування закладів освіти за умови дотримання протиепідемічних вимог, що рекомендовані МОЗ України.
 • Батькам (опікунам) очікувати дітей на вулиці поблизу закладів освіти.
 • Не допускати скупчення осіб, які очікують на дітей поблизу закладів освіти.
 • Забезпечити повноцінну роботу дошкільних та загальноосвітніх закладів.
 • В закладах дошкільної та загальної середньої освіти за участю медичних працівників визначати з числа вихованців, здобувачів освіти та персоналу осіб вікового та медичного ризику (імуносупресивні захворювання, цукровий діабет, хронічні захворювання та інші), застосувавши індивідуальний підхід.
 1. Керівникам суб’єктів господарювання всіх форм власності:
 • Забезпечити неухильне виконання попередніх рішень керівника робіт з ліквідації медико–біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня в частині протиепідемічних заходів та Тимчасових додаткових рекомендацій від 03.08.2020року № 33 рішення керівника робіт з ліквідації медико–біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня.
 1. Тернопільському міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області, відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, Тернопільського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області, управлінню патрульної поліції у Тернопільській області, управлінню муніципальної інспекції:
 • Забезпечити посилення контролю за дотриманням громадянами, підприємствами, установами та організаціями (різних форм власності) протиепідемічних вимог, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та постановами Головного державного санітарного лікаря України у зв’язку із загрозою поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19).
 • В своїй роботі забезпечити дотримання рішення Конституційного Суду України від 28 серпня 2020 року за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».
 1. Управлінню правового забезпечення Тернопільської міської ради:
 • Долучитися до позову, поданого Івано-Франківською міською радою на постанову Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641.
 • Надавати необхідну організаційну допомогу суб’єктам господарювання щодо відстоювання в судах їхніх прав на здійснення підприємницької діяльності, визначеної ст.42 Конституції України

З повним текстом рішення штабу можна ознайомитися ТУТ

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар