Home Події

На Тернопільщині відбудеться екологічна толока

1229 вересня на Тернопільщині відбудеться екологічна толока. Її проведуть у Бучацькому районі, на Русилівських водоспадах. Захід має на меті облагородження території на каскадах та у каньйоні, де протікає річка. Основне завдання створення доступної інфраструктури (сходи, поручні) адже річка інколи протікає на глибині 15 метрів.

«У заході візьмуть участь представники спеціального рятувального загону ДСНС, туристичний актив області, працівники управління туризму ТОДА. Після завершення толоки плануємо встановити інформаційні попереджувальні знаки», – розповів заступник начальника управління туризму облдержадміністрації Ростислав Яцків.
За його словами, Русилівські водоспади знаходяться поблизу села Русилів в Бучацькому районі, на правому березі річки Стрипа, у глибокій долині-ущелині. Каскад водоспадів заховався у трикілометровому каньйоні серед густого лісу.

«Ця гідрологічна пам’ятка природи розпочинається з кількох джерел, що на околиці с. Русилів. До речі, околиця загалом багата на подібні водограї, у самій долині Стрипи вони є, зокрема у Жизномирі, Скоморохах та Сокільці. Струмочки з різних джерел поступово зливаються в один найбільш водоспадний струмочок України. Цей невеликий потік води стікає по скелястих уступах, які мають характерний червоний колір і утворює мальовничий каскад, що простягається на відстані 1км і нараховує, за підрахунками мандрівників, приблизно 15 водоспадів, які мають різну висоту», – зазначив Ростислав Яцків.
Найбільшим вважається шостий водоспад, оскільки вода тут ллється з висоти 11м, його краса та загадковість залишають незабутні враження незалежно від пори року, тут також трапляються дуже маленькі водоспади висотою лише у 1,5м. Загальна висота водоспадів становить від 1,5 до 11м, а ширина – від 1 до 15м.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар