Home Самоврядування Медицина

За програмою «Доступні ліки» майже 475 тисяч пацієнтів з діабетом ІІ типу отримують необхідні препарати

dostupni-liki-26102020Відповідно до нового затвердженого Реєстру  лікарських засобів, які підлягають реімбурсації,  до програми «Доступні ліки» включено 48 препаратів для лікування діабету  ІІ типу. З початку року лікарі виписали понад 1 млн 900 тис е-рецептів для пацієнтів з діагнозом діабет ІІ типу.

У рамках державної програми реімбурсації “Доступні ліки”, отримати необхідні ліки можна безоплатно або з незначною доплатою, за електронним рецептом сімейного лікаря в аптеці. Понад 90% виписаних е-рецептів уже погашено, а, значить, більше 1 млн 700 тис людей отримали необхідні препарати.

Для отримання інсуліну пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря-ендокринолога, у якого він перебуває на обліку. Ендокринолог відмічає пацієнта в реєстрі пацієнтів, що потребують інсулінотерапії,  і виписує рецепт.

Переглянути перелік аптек, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки», можна на інтерактивній карті «Охорони здоров’я м.Тернополя», перейшовши за посиланням натиснувши на вкладку «Аптеки-учасників програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»)».

Нагадаємо, програму «Доступні ліки» розпочато Урядом у 2017 році, а з 2019 року ліки можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Також за цією програмою можна отримати лікарські препарати з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою безоплатно або з незначною доплатою.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар