Home Події

Мешканці Тернопільщини можуть скористатися програмами з енергозбереження

financing_catalogГазопостачальні компанії оприлюднили ціну природного газу на листопад, які коливаються від 7,20 грн до 8,70 грн за кубометр. Зокрема, ціна на природний газ для побутових споживачів ДП «Газпостач» ТОВ «Тернопільміськгаз» у листопаді – 7,920 грн (з ПДВ, але без вартості розподілу). Акційна ціна НАК «Нафтогаз» в тарифі «Річний» – 6,45 грн (з ПДВ та без вартості розподілу), відповідно ціна за кубометр у тарифі «Місячний» -6,33 грн (з ПДВ, але без вартості розподілу).

Як зазначає заступник начальника департаменту – начальник управління ЖКГ та енергозбереження департаменту архітектури, містобудування, ЖКГ та енергозбереження ОДА Софія Близнюк, на ціну газу не впливає ні Уряд, ні Нафтогаз. Це діє ринок газу. Однак, можна вплинути на зменшення використання енергоносіїв та скористатися різноманітними програмами для заощадження.

«Ми маємо хороший досвід реалізації програми ”Теплі кредити”, яка реалізовувалася попередні чотири роки і буде реалізовуватися надалі. Відтак 16 тисяч сімей взяли кредити та мали підтримку держави на суму приблизно 260 млн грн. Також є актуальною програма для об’єднаних співвласників багатоквартирних будинків «Енергодім». Співвласники можуть отримати відшкодування від держави близько 70 % від вартості робіт. Фонди енергоефективності не зобов’язує брати кредити. Це йде відшкодування за державні кошти та Європейського Союзу», – каже Софія Близнюк.

Як наголосила Софія Близнюк, Тернопільська область займає третє місце за кількістю об’єднаних співвласників багатоквартирних будинків. Всього було створено 1316 ОСББ. Однак, більшість із них є неактивними. Зокрема, лише 4 ОСББ скористалися програмами енергозбереження, та ще 7 готується.

Для того, щоб скористатися програмою, необхідно звернутися до регіонального консультанта фонду IFS, де допоможуть оформити документи. Також вони роблять безкоштовний огляд будинку, аудит і попередньо рахує оскільки буде коштувати проєкт по енергозбереження. Відтак мешканці багатоквартирного будинку зможуть самі обирати, які заходи варто впровадити.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар