Home Гроші

Українцям перерахують тарифи на опалення і введуть нові абонплати: Що ухвалила Верховна Рада

komunalkaАбонплату введуть на всі комунальні послуги, крім електроенергії

Верховна Рада ухвалила в повторному другому читанні 240 голосами законопроєкт №2458, згідно з яким в Україні введуть абонплату на всі комунальні послуги, крім електроенергії. Про те, як і що зміниться для українців, повідомляє OBOZREVATEL.

Згідно з повідомленням, тарифи на опалення будуть перераховувати щомісяця. Своєю чергою, це призведе до того, що в середньому українці платитимуть за комунальні послуги додатково близько 112 грн, а тариф на тепло підвищать.

Українці мають право вибрати: або створити ОСББ (організація співвласників багатоквартирних будинків) і самим відповідати за стан комунікацій в будинку, або підписати колективний договір з постачальником коммунальних послуг і платити йому абонплату цілий рік.

Без договорів, в тому числі, не можна переглянути і тарифи на опалення. Нові правила дозволять перерахувати вартість тепла, а в майбутньому – врегулювати і питання з абонплатою. За попередніми підрахунками, абонплата на воду і опалення буде в межах 32,19 грн, а на сміття – 15,2 грн. Тобто в сумі потрібно буде платити близько 111,7 грн на місяць (за умови, якщо є гаряча, холодна вода і опалення).

Член НКРЕКП Ольга Бабій розповіла, що з 2018 року в тарифах не закладені суми на обслуговування і ремонт мереж. Відбулася законодавча колізія, в результаті якої у постачальників іноді немає грошей навіть на те, щоб надрукувати і виставити платіжки.

“Абонентська плата за комунальні послуги діятиме доти, доки співвласники багатоквартирного будинку не зберуться і не ухвалять рішення найняти свою компанію, яка буде займатися комунікаціями. Головним завданням було відокремити монополіста від мереж. Але на час, поки співвласники багатоквартирних будинків не зробили свій вибір, вони платитимуть абонентську плату для того, щоб їхні комунікації хтось обслуговував. Це як постачальник останньої надії”, – зазначила Бабій.

До слова, мер Києва Віталій Кличко ще в жовтні звернувся до Ради з проханням прийняти законопроєкт №2458. Мовляв, це б дозволило через зниження цін на газ перерахувати вартість опалення і гарячої води. Але якщо в жовтні газ був дешевим, то зараз його вартість уже перевищила минулорічний показник.

Тому, через подорожчання блакитного палива зростуть ціни і на тепло. Складова газу в тарифах на тепло і гарячу воду – 70-80%. Платіжки за газ для більшості українців займають несуттєву частину в загальних витратах на комуналку. Так, близько 70% – вартість опалення, решта – гаряча вода, електроенергія, холодна вода і газ.

Що ще зміниться:

  • запроваджуються диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (в залежності від наявності або відсутності центральних та індивідуальних теплових пунктів), що дозволить уникнути подвійної компенсації споживачами витрат на утримання і обслуговування центральних та індивідуальних теплових пунктів;
  • скасовується вимога щодо формування загальнобудинкових тарифів на послугу з постачання гарячої води при наявності в таких будинках індивідуальних теплових пунктів, оскільки це вимагає багато часу і значних витрат від виконавців комунальних послуг, пов’язаних із здійсненням розрахунків, адмініструванням цих витрат;
  • постачальникам послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій або керуючим надається право достроково розривати відповідні договори, попередивши про це споживачів не пізніше ніж за два місяці до дня розірвання договорів.

    Джерело: https://zik.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар