Home Самоврядування Освіта

У школах Тернопільщини змінять меню та впровадять здорове харчування

o_1d89ccbd7rvr77kdq015rgaecffУ навчальних закладах Тернопільської області розпочали впроваджувати здорове харчування.

Над зміною меню у закладах загальної середньої освіти працює велика команда. Про це повідомила начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

“Тернопільська облдержадміністрація сприяє покращенню матеріальної бази для того, щоб наші діти отримували збалансоване і корисне харчування. Але разом з цим хочу зазначити, що Держспоживслужба перевірятиме якість продуктів харчування у школах на всій території Тернопільської області. Згідно з програмою, яка буде прийнята на рівні області, а саме: “Якісне харчування для дітей Тернопільщини”, – зазначила Ольга Хома.

Нагадаємо, що в Україні затвердили новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Документ набуває чинності з 1 січня 2021 року.

Новим санітарним регламентом забороняється продавати в шкільних буфетах та автоматах чипси, снеки, сухарики, попкорн та газовані напої, забороняється реалізовувати технологічно оброблені м’ясні та рибні страви (ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати), солодкі газовані та енергетичні напої та будь-які інші напої із вмістом доданих цукрів.

Також цим регламентом обмежується добова кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів, жирів; забезпечується харчування учнів з особливими дієтичними потребами, у тому числі з не перенесення глютену та лактози.

Крім цього, регламент чітко визначає, якими мають бути бутерброди в школі та  дозволяє постачання до шкіл готової кулінарної продукції.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар