Home Кримінал

Фейкове працевлаштування за кордоном

robotaЗаволодіння грошовими коштами шляхом обману за таким фактом працівники Тернопільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження. 47-річний потерпілий потрапив в шахрайську схему обумовивши суму з роботодавцем-аферистом, який мав оформити чоловіку документи для працевлаштування за кордоном.

За словами потерпілого знайшов в соціальній мережі – Інтернет допис про роботу. Зв’язавшись з невідомим, останній попросив надіслати копії документів та суму за послуги в розмірі 8200 гривень. Заявник здійснив оплату в очікуванні оформлених документів. Через деякий час він зрозумів, що його ошукали, адже пройдисвіт перестав відповідати на телефонні дзвінки, а згодом й взагалі вимкнув мобільник.

За даним фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до статті 190 ККУ.

Щоб не стати жертвою рекрутингових шахраїв, варто пам’ятати одне просте правило — сумлінний роботодавець або агентство з підбору персоналу ніколи не просять шукачів заплатити за отримання посади й надані послуги.

Правоохоронці розповідають, що шахрайство з працевлаштуванням в більшості випадків розпочинається з пропозиції отримання великої заробітної плати в іноземній валюті і при цьому не потрібні ні освіта, ні досвід роботи, а то навіть і робота вдома, закінчується тим, що немає ні грошей, ні роботи. За даним видом шахрайства, злочинці вдаються до одного із таких способів:

• Роботодавець, в ролі якого виступає злочинець, надсилає жертві підроблену платіжну квитанцію для оплати витрат, пов’язаних з майбутнім працевлаштуванням. В подальшому, оплативши квитанцію, особа дізнається про те, що вона залишилася без грошей і без роботи.

• Роботодавці обіцяють гарантоване працевлаштування і пропонують жертві роботу за умови, якщо вона сплатить авансом за перевірку кредитної історії, подання заявки або послугу з підбору персоналу, але після сплати такого авансу, з роботодавцем втрачається зв’язок і особа не отримує очікуваної роботи.

• Злочинці видають себе за персонал компанії і під виглядом перевірки кредитної історії або біографічних даних, намагаються довідатись конфіденційну та/або фінансову інформацію від жертв, що в подальшому призводить до викрадення грошових коштів з рахунків жертви або ж для використання іншого виду шахрайства.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар