Home Кримінал

Понад 12 000 гривень зняли псевдобанкіри з рахунків мешканців Тернопільщини

gryvnjaПройдисвіти повідомляють громадянам про блокування рахунків, про збій системи. Місцеві мешканці після спілкування з пройдисвітами отримують сповіщення про зняття готівки.

Від такого виду злочину потерпіло двоє жителів області. Аферист представився співробітником банківської установи та запропонував чоловіку збільшити кредитний ліміт, але для цього попросив уточнити персональні дані. Вже згодом краянин отримав сповіщення про успішно здійсненну транзакцію. З його рахунку зникло 7556 гривень.

Ще один потерпілий мешканець Бучацького району. Додзвонювач, повідомив тернополянину про автоматизоване блокування карткового рахунку. Аби усунути даний недолік він попросив повідомити реквізити електронного гаманця та вміст смс-повідомлення, що й зробив заявник. Вже через певний проміжок часу потерпілий перевірив стан рахунку й виявив відсутність 5000 гривень.

За даними фактами правоохоронці розпочали досудове розслідування відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці звертаються до власників карткових рахунків:
• не повідомляйте ПІН-код картки та ні в якому разі не зберігайте ПІН-код у гаманці чи разом з карткою;
• не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку.
Працівники банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані. Окрім цього не потрібно розголошувати коди, які приходять вам на ваш мобільний номер, і не набирайте на вашому телефоні невідомі вам комбінації цифр.

У разі, якщо ви підозрюєте, що спілкуєтесь з аферистами, завершуйте телефонну розмову та телефонуйте на гарячу лінію банківської установи.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар