Home Події

Будьте обачними: разом з різдвяною колядою до помешкання можуть прийти шахраї та квартирні злодії!

policiaРіздвяні свята на порозі. Саме у святкові дні домушники активізовуються найбільше. Для одних – це час відпочинку, а для інших – квартирних злодіїв – час “заробітку” та легкої наживи.

Саме у святкові дні злодії активізовуються найбільше. Зазвичай, вони мають точно взнати чи є хтось вдома – ходять по дворах і спостерігають, у яких квартирах “не світиться” залишають мітки на дверях. “Працюють” вони як зранку, так і ввечері. Часто самі господарі допомагають зловмисникам за допомогою соц-мереж, викидаючи фото подорожі і тим самим констатуючи факт, що домівка вже пустує.

Якщо ви все ж вирішите відвідати родичів на свята, чи їдете кудись надовго – потоваришуйте із сусідами та попросіть їх періодично наглядати за помешканням. Ні в якому разі не залишайте ключі від квартир в «обумовленому місці». Окрім надійних замків слід мати ще й надійні двері. Дешевий замок легко відімкнути, а деякі домушники легко вирізали замки в дверях з неякісною фурнітурою консервним ключем.

Не слід зберігати у квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються вдома. Найбільш дієвий спосіб захисту помешкання – встановлення охоронних систем. Поліція охорони – це надійний захист оселі.

Поліцейські закликають краян бути пильними, впускаючи до помешкання незнайомців у святкові дні. Злодії не гребують ніякими святими цінностями, тож навіть серед колядників, щедрувальників та різних вертепів, які постукають в ваші двері, можуть бути крадії та шахраї. Тому не залишайте в коридорі сумки з грошима та мобільними, не ставте на видному місці готівку та прикраси, які крадій може легко поцупити, не розмінюйте купюри, не обмінюйте валюту незнайомцям. Вас можуть легко обдурити, або ж, підглянувши звідки берете гроші, обманом викрасти їх.

Якщо Ви помітили підозрілих незнайомців, які вештаються у вашому дворі чи під’їзді, розпитують будь-яку інформацію про ваших сусідів чи знайомих, ходять по всіх поверхах будинку – негайно телефонуйте за номером 102. Працівники поліції перевірять доцільність таких візитів.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар